ZDrogi.pl > Koronawirus

Koronawirus

W roku 2020 cała branża motoryzacyjna odczuwa skutki epidemii koronawirusa, która generuje staty liczone w miliardach. Bądź na bieżąco i odwiedź zdrogi.pl

Zlot motocyklistów na Jasnej Górze
19.03.2022 15:07 Zlot motocyklistów trafi pod lupę prokuratury i sanepidu. Posypią się kary?

Prokuratura oraz sanepid przyjrzą się uważnie, czy organizator zlotu motocyklistów w Jasnej Górze nie złamał obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.Jak co roku motocykliści z całego kraju przyjechali na Jasną Górę, aby wspólnie rozpocząć nowy sezon.Mimo niesprzyjających okoliczności i obowiązujących obostrzeń w zlocie wzięło udział około 10 tys. motocyklistów.Mimo że organizator zapewnia, że wszyscy zachowywali odpowiedni odstęp, to już na transmisji z mszy świętej wyraźnie widać było grupy ludzi, którzy nie zachowują dystansu. Funkcjonariusze zapewniają, że w takich sytuacjach reagowali na bieżąco, ale nie było ich wystarczająco wielu, żeby każdy policjant do każdego mógł podejść. W rezultacie nie udało się zapobiec wszystkim sytuacjom, w których mogło dojść do rozprzestrzeniania niebezpiecznego wirusa.Zobacz także: Motocykliści cudem uszli z życiem. Na drodze zaatakował ich ogromny tygrys - Wideo10 tysięcy motocyklistów w jednym miejscu. Czy doszło do przestępstwa?Policjanci w trakcie imprezy wylegitymowali 156 osób, ujawnili jedno przestępstwo dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości i niemal 100 wykroczeń.Ponieważ tak duże zgromadzenie niesie za sobą ryzyko rozprzestrzeniania niebezpiecznego wirusa, policjanci zgromadzone materiały przekażą do prokuratury i do sanepidu. Materiały zostaną ocenione pod kątem naruszenia prawa i popełnienia przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób przez organizatora.Mimo ograniczeń ruchu pielgrzymkowego w XVIII Motocyklowym Zlocie Gwiaździstym im. ks. prał. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego udział wzięło około 10 tysięcy uczestników. Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.Źródło: Interia.plWidziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.plArtykuły polecane przez redakcję zDrogi.plMotocyklista uderzył w znak drogowy i stracił nogę. Kompletna znieczulica świadków - WideoW dziesięć sekund rozbił klasyczne Ferrari o przydrożny mur - WideoNa estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni, spod naczepy ciężarówki wyskoczył mężczyzna

karetka-wypadek
19.03.2022 14:54 Kierowca "covidowej" karetki stanie przed sądem. Postawiono mu zarzuty

Karetka zderzyła się z autem osobowym jeszcze w ubiegłym roku, co skończyło się śmiercią jednej osoby. Dopiero teraz prokuratura wystosowała akt oskarżenia. Za winnego uznano kierowcę karetki, teraz czego go rozprawa w sądzie.Do wypadku doszło 31 października w Broniszach (woj, mazowieckie). Karetka wiozła pacjenta z koronawirusem, miała włączone sygnały, więc była pojazdem uprzywilejowanym. Na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z Piastowską, zderzyła się z autem osobowym. Niestety, kierujący osobówką zmarł w szpitalu.

artur-pawlowski-zatrzymany
19.03.2022 14:54 Polski kaznodzieja zatrzymany na autostradzie w Kanadzie. Policja brutalnie zacięgnął go do auta - Wideo

Artur Pawłowski, polski kaznodzieja został zatrzymany przez policję w Kanadzie. Mężczyznę wyrzucono z auta za fraki. Powodem aresztowania było ignorowanie przepisów pandemicznych.Artur Pawłowski jest ulicznym kaznodzieją (ang. street preacher) w Calgary (Kanada). Protestancki pastor, choć w ramach swojej organizacji religijnej (Street Church Ministries) prowadzi działalność dobroczynną, znany jest także z kontrowersyjnych poglądów. Niedawno jego auto zostało zatrzymane przez policję, a sam pastor został brutalnie aresztowany.

Pogotowie w Szczecinie - Brutalny atak na ratowników
19.03.2022 14:53 Ratownicy pojechali karetką na wesele, ratować kobietę. Zostali brutalnie napadnięci przez gości

Ratownicy pojechali karetką na wesele, ratować kobietę. Zostali brutalnie napadnięci przez gości.

Mandat za brak maseczki przestanie być straszakiem
19.03.2022 14:51 Od soboty wchodzi program "zero tolerancji" - Kierowco, miej się na baczności​

Od soboty (10 października) policja wprowadza w życie program „zero tolerancji". Od tego dnia mandat za brak maseczki w samochodzie przestanie być jedynie straszakiem.Ministerstwo Zdrowia oraz policja ogłosiły program zero tolerancji, który ma pomóc w walce z epidemią w myśl zasady „chronię siebie i innych".

Obostrzenia rozszerzone na cały kraj
19.03.2022 14:51 Spełnił się najgorszy scenariusz. Cała Polska z obostrzeniami

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym dobowym rekordzie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzono 4 280 przypadków - zmarło 76 osób.W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce zwołano konferencję, w której udział wziął premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pogotowie nie nadąża
19.03.2022 14:51 Sznury karetek ustawiają się pod szpitalami

Coraz więcej szpitalnych łóżek jest zajętych przez pacjentów zakażonych koronawirusem. Chorych cały czas przybywa, dosadnie ukazuje zdjęcie zrobione przed wrocławskim SOR-em.W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie zachorowań (ponad czterech tysiącach nowych potwierdzonych przypadków). W związku z tym postanowiono podjąć radykalne kroki.

Protest  taksówkarzy w Warszawie
19.03.2022 14:50 Taksówkarze protestują w centrum Warszawy

Taksówkarze zorganizowali przejazd protestacyjny ulicami Warszawy spod Narodowego do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.Domagają się uwzględnienia ich w tarczy antykryzysowej. - Na razie nie interesuje nas nic więcej, bo nasza sytuacja jest coraz gorsza - mówił wiceszef Związku Zawodowego „Warszawski Taksówkarz".

Policja w dwie godziny pokonała niemal 500 km
19.03.2022 14:50 490 km w 2 godziny. Radiowóz wiózł nerkę do przeszczepu

Lamborghini Huracán to jeden z modeli służących we flocie włoskiej policji, o którym nasza policja niestety może jedynie pomarzyć.Wielu zapyta - po co tak mocne pojazdy policji? Wszak ewentualne koszty uszkodzenia "Lambo" w trakcie pościgu mogą być horrendalnie wysokie.