ZDrogi.pl > Aktualności > Ratownicy pojechali karetką na wesele, ratować kobietę. Zostali brutalnie napadnięci przez gości
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:53

Ratownicy pojechali karetką na wesele, ratować kobietę. Zostali brutalnie napadnięci przez gości

Pogotowie w Szczecinie - Brutalny atak na ratowników
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Ratownicy pojechali karetką na wesele, ratować kobietę. Zostali brutalnie napadnięci przez gości.

O weselu w Świdwinie będzie głośno w całym kraju. Bawiący się na nim goście brutalnie pobili ratowników medycznych, którzy przyjechali do jednej z uczestniczek zabawy.

Ratownicy z interwencji wrócili z urazami twarzy, kończyn i w podartych ubraniach.

Pogotowie w Szczecinie - załoga karetki brutalnie pobita przez biesiadników.

Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie informują, że w niedzielę 16 sierpnia nad ranem jedna z tamtejszych załóg została pobita na parkingu domu weselnego w Świdwinie.Karetka została wezwana do nieprzytomnej młodej kobiety.

Pogotowie przybyło na miejsce pomóc kobiecie. Po powrocie z interwencji załoga karetki sama potrzebowała pomocy medycznej.

„Kiedy ratownicy medyczni dotarli na miejsce, od razu zostali zaatakowani przez świadków zdarzenia - jeden z weselników zaczął szarpać i siłą wyciągać z karetki kierowcę. Uderzył też w twarz i klatkę piersiową ratownika medycznego, który próbował uspokoić sytuację i pomóc koledze”. Gdy udało się ratownikom dotrzeć do pacjentki i rozpoczęli badanie, „dalej byli kopani przez świadków zdarzenia”. Weselnicy mieli niszczyć ambulans.

W tym czasie pacjentka odzyskała w karetce przytomność i odmówiła transportu do szpitala.

Na miejsce została wezwana policja.

Powiązane