ZDrogi.pl > Na drogach > Kierowca "covidowej" karetki stanie przed sądem. Postawiono mu zarzuty
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:54

Kierowca "covidowej" karetki stanie przed sądem. Postawiono mu zarzuty

karetka-wypadek
Facebook.com Straż Pożarna OSP-Ożarów Maz.

Karetka zderzyła się z autem osobowym jeszcze w ubiegłym roku, co skończyło się śmiercią jednej osoby. Dopiero teraz prokuratura wystosowała akt oskarżenia. Za winnego uznano kierowcę karetki, teraz czego go rozprawa w sądzie.

Do wypadku doszło 31 października w Broniszach (woj, mazowieckie). Karetka wiozła pacjenta z koronawirusem, miała włączone sygnały, więc była pojazdem uprzywilejowanym. Na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z Piastowską, zderzyła się z autem osobowym. Niestety, kierujący osobówką zmarł w szpitalu.

Kierowca karetki zderzył się z osobówką. Sprawę zbadała prokuratura

Załoga ambulansu była zakleszczona w pojeździe, ale odnieśli tylko pomniejsze obrażenia. Sama sytuacja była dosyć sporna, choćby ze względu na to, że karetka jechała na sygnale. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Jak podaje w rozmowie z PAP rzeczniczka prokuratury, Aleksandra Skrzyniarz, pozyskano opinię biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków. Z opinii eksperta wynika, że technika jazdy kierowcy karetki była nieprawidłowa, gdyż powinien zwolnić przed dojechaniem do skrzyżowania. Nawet jeśli jechał na sygnale.

Jest już akt oskarżenia dla kierowcy karetki

Pod koniec kwietnia, do sądu skierowano akt oskarżenia wobec kierowcy ambulansu, Wojciechowi O. Postawiono mu zarzuty o nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca karetki był w momencie wypadku trzeźwy.

Wojciech O. zeznał, że nie przekroczył dopuszczalnej prędkości. Zaznaczał również, że jechał autem, które było słyszalne i widoczne dla innych uczestników ruchu. Jeśli sąd potwierdzi jego winę, grozi mu od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Źródło: PAP

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl