ZDrogi.pl > Aktualności > Zlot motocyklistów trafi pod lupę prokuratury i sanepidu. Posypią się kary?
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:07

Zlot motocyklistów trafi pod lupę prokuratury i sanepidu. Posypią się kary?

Zlot motocyklistów na Jasnej Górze
Marek BAZAK/East News/Zdjęcie poglądowe

Prokuratura oraz sanepid przyjrzą się uważnie, czy organizator zlotu motocyklistów w Jasnej Górze nie złamał obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Jak co roku motocykliści z całego kraju przyjechali na Jasną Górę, aby wspólnie rozpocząć nowy sezon.

Mimo niesprzyjających okoliczności i obowiązujących obostrzeń w zlocie wzięło udział około 10 tys. motocyklistów.

Mimo że organizator zapewnia, że wszyscy zachowywali odpowiedni odstęp, to już na transmisji z mszy świętej wyraźnie widać było grupy ludzi, którzy nie zachowują dystansu.

Funkcjonariusze zapewniają, że w takich sytuacjach reagowali na bieżąco, ale nie było ich wystarczająco wielu, żeby każdy policjant do każdego mógł podejść. W rezultacie nie udało się zapobiec wszystkim sytuacjom, w których mogło dojść do rozprzestrzeniania niebezpiecznego wirusa.

Zobacz także: Motocykliści cudem uszli z życiem. Na drodze zaatakował ich ogromny tygrys - Wideo

10 tysięcy motocyklistów w jednym miejscu. Czy doszło do przestępstwa?

Policjanci w trakcie imprezy wylegitymowali 156 osób, ujawnili jedno przestępstwo dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości i niemal 100 wykroczeń.

Ponieważ tak duże zgromadzenie niesie za sobą ryzyko rozprzestrzeniania niebezpiecznego wirusa, policjanci zgromadzone materiały przekażą do prokuratury i do sanepidu.

Materiały zostaną ocenione pod kątem naruszenia prawa i popełnienia przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób przez organizatora.

Mimo ograniczeń ruchu pielgrzymkowego w XVIII Motocyklowym Zlocie Gwiaździstym im. ks. prał. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego udział wzięło około 10 tysięcy uczestników.

Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Źródło: Interia.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl