Kierowco straż graniczna
Źródło: Straż granicza

Priorytetowa informacja dla wszystkich kierowców. Wiceminister przekazał informacje ws. zamknięcia granic

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Października 2020

Kierowcy żywo zastanawiają się czy polskie granice zostaną zamknięte w związku z szalejąca na całym świecie pandemią koronawirusa Covid-19. Czy sytuacja epidemiologiczna realnie wpłynie na zamknięcie granic Unii Europejskiej? Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zabrał głos w sprawie. Kompleksowo wypowiedział się na temat sytuacji oraz zdradził plany polskiego rządu.

Kierowco, wiceminister MSWiA poinformował w sprawie zamknięcia polskich granic. Nie pozostawił najmniejszych wątpliwości i zdradził plany rządu.

Pandemia koronawirusa Covid-19 skutecznie paraliżuje wiele aspektów codziennego życia. Pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej wywołuje niepokój w wielu kręgach. Niektóre osoby obawiają sie ponownego zamknięcia polskich granic.

Dzisiaj grzeje:

1. Nietypowy egzamin na prawo jazdy. W jego trakcie przejechał pieszego a i tak otrzymał uprawnienia

2. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy

3. Od soboty wchodzi program „zero tolerancji” - Kierowco, miej się na baczności​

W tej niezwykle palącej sprawie oficjalnie zabrał głos wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Bartosz Gordecki. Wiceszef resortu zdradził, jakie są plany rządu.

Wiceszef resoru rozwiął wszelkie wątpliwości i poinformował o planach polskiego rządu.

- Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej (...) Na dzisiaj nie mamy informacji, aby którekolwiek z państw unijnych planowało zamykanie granic. W Polsce również nie ma dyskusji na ten temat. Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych - poinformował Bartosz Grodecki, wiceminister MSWiA w rozmowie z PAP, cytowany przez Radio Zet.

Koszmarne potrącenie nastolatków w Puławach. Nagranie mrozi krew w żyłach - WideoKoszmarne potrącenie nastolatków w Puławach. Nagranie mrozi krew w żyłach - WideoCzytaj dalej

Wiele osób planujących wyjazdy zagraniczne może odetchnąć z ulgą. Kierowcy również będą zadowoleni, bo ta informacja dotyczy bezpośrednio również ich.

Restrykcje dotyczące ograniczenia wjazdu obywateli innych państw do Polski oraz obowiązku poddania się kwarantannie wciąż obowiązują na granicach zewnętrznych Unii Europejskiej, czyli z Ukrainą, Rosją oraz Białorusią.

Zobacz także:

1. Miało być wyrównanie emerytur, będzie w pakiecie srogi podatek. Rząd kosztem Polek będzie łatać dziurę budżetową

2. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny

3. Kierowco, jeden szczegół może sprawić, że zapłacisz wysoki mandat. Pamiętaj o tym przy wymianie opon

4. Film instruktażowy jak nie należy zatrzymywać autokaru. Spóźniona pasażerka hitem internetu

5. Śmiertelny wypadek na obwodnicy Krakowa. Młody kierowca zginął zmieniając koło

6. Matka Martyniuka nie zamierza go już bronić, niespodziewanie zaczęła wyciągać brudy. "Lubi ściągać dziewczyny do domu"

Następny artykuł