ZDrogi.pl > Aktualności > Priorytetowa informacja dla wszystkich kierowców. Wiceminister przekazał informacje ws. zamknięcia granic
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:51

Priorytetowa informacja dla wszystkich kierowców. Wiceminister przekazał informacje ws. zamknięcia granic

Kierowco straż graniczna
Straż granicza

Kierowco, wiceminister MSWiA poinformował w sprawie zamknięcia polskich granic. Nie pozostawił najmniejszych wątpliwości i zdradził plany rządu.

 Pandemia koronawirusa Covid-19 skutecznie paraliżuje wiele aspektów codziennego życia. Pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej wywołuje niepokój w wielu kręgach. Niektóre osoby obawiają sie ponownego zamknięcia polskich granic. 

W tej niezwykle palącej sprawie oficjalnie zabrał głos wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Bartosz Gordecki. Wiceszef resortu zdradził, jakie są plany rządu. 

Wiceszef resoru rozwiął wszelkie wątpliwości i poinformował o planach polskiego rządu. 

- Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej (...) Na dzisiaj nie mamy informacji, aby którekolwiek z państw unijnych planowało zamykanie granic. W Polsce również nie ma dyskusji na ten temat. Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych - poinformował Bartosz Grodecki, wiceminister MSWiA w rozmowie z PAP, cytowany przez Radio Zet. 

 Wiele osób planujących wyjazdy zagraniczne może odetchnąć z ulgą. Kierowcy również będą zadowoleni, bo ta informacja dotyczy bezpośrednio również ich. 

Restrykcje dotyczące ograniczenia wjazdu obywateli innych państw do Polski oraz obowiązku poddania się kwarantannie wciąż obowiązują na granicach zewnętrznych Unii Europejskiej, czyli z Ukrainą, Rosją oraz Białorusią.

Powiązane