ZDrogi.pl > Porady > Najlepsze programy w TV dla seniorów – co warto obejrzeć?
Redaktor zDrogi.pl
Redaktor zDrogi.pl 16.03.2024 11:29

Najlepsze programy w TV dla seniorów – co warto obejrzeć?

telewizor
Fot. Pixabay/Alehandra13

Choć mogłoby się wydawać, że w dobie postępującej technologii telewizja schodzić będzie na dalszy plan, to jednak nadal jest to medium, które trafia do milionów odbiorców. Najliczniejszą grupę w tym zakresie stanowią osoby z pokolenia silver. Co najchętniej oglądają seniorzy w telewizji? Jakie kanały i programy można im polecić?

Pokolenie Silver – jakie programy najchętniej oglądają w telewizji?

To jakie kanały i programy telewizyjne będą najlepsze dla seniorów w oczywistej mierze determinowane jest przez ich indywidualne preferencje. Osoby z pokolenia silver lubią spędzać czas przy dobrym filmie czy serialu, chętnie oglądają kanały sportowe, podróżnicze i rozrywkowe, ale nade wszystko – jak pokazują badania rynku – osoby starsze oglądają kanały i programy informacyjne.

Warto jednak wiedzieć jakie kanały telewizyjne najchętniej włączają seniorzy, bowiem to właśnie oni stanowią grupę, w której procentowy odsetek telewidzów jest największy. Jak wynika z badań Nielsen Audience Measurement, do końca 2023 roku najwięcej widzów przed teleodbiornikami gromadziła stacja TVP1. Na drugim miejscu uplasowała się stacja TVP2, zaś podium zamykał TVN. Czwarte miejsce należało z kolei do telewizji Polsat, a ostatnią telewizją w pierwszej piątce był TVN24.

Różnice w preferencjach w zależności od płci są niemal niezauważalne – istotną statystykę może jednak stanowić fakt, że seniorzy rzadziej korzystają z telewizji na żądanie i internetowych serwisów strumieniowych. Wszystko jest jednak kwestią gustu i ilu ludzi, tyle wyborów.

Najlepsze kanały i programy polecane seniorom

Trzeba przyznać, że pokolenie silver to bardzo zróżnicowana grupa odbiorców, do której trafić można najróżniejszymi formatami. Niemniej, dane statystyczne wskazane wyżej pokazują jasno to, w jakich typach kanałów i programów telewizyjnych najbardziej gustują seniorzy.

Bazując na rzeczonych, wśród godnych polecenia programów rozrywkowych, tłumnie oglądanych przez osoby starsze, wymienić można takie, jak „Twoja twarz brzmi znajomo”, „Jaka to melodia?”, „Familiada”, „Koło Fortuny”, czy „Milionerzy”. Jeśli zaś chodzi o seriale, to wskazać należy takie jak „Czas Honoru”, „M jak Miłość”, „Na Wspólnej”, „Korona królów” czy „Na dobre i na złe”. Dużą popularnością cieszą się także seriale produkcji tureckiej, emitowane na TVP.

Jeśli zaś chodzi o stacje telewizyjne, w których pokolenie silver na pewno się odnajdzie, to prócz najbardziej znanych, wzmiankowanych już stacji, wymienić można takie jak TLC, TTV, Discovery, Paramount Network, Kino Polska, CBS Europa, HGTV Home & Garden, Food Network.

Tagi: Technologia