ZDrogi.pl > Aktualności > Ceny paliw poniżej 4 złotych? Eksperci nie mają wątpliwości
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:51

Ceny paliw poniżej 4 złotych? Eksperci nie mają wątpliwości

Ceny Paliw
zdrogi.pl

Ceny paliw już wkrótce poniżej 4 złotych? Eksperci nie mają wątpliwości. Pandemia koronawirusa może determinować rynek. 

Pandemia koronawirusa Covid-19 skutecznie sparaliżowała wiele aspektów codziennego życia. Jest ona tak nieprzewidywalna, że prognozowanie jakiejkolwiek rzeczy na dłuższą metę jest po prostu niemożliwe. 

 Według analityków, jesienna druga pandamii, może nie wpłynąć na obniżenie cen paliw, a wręcz przeciwnie, pójdą one do góry. Zdaniem e-petrol.pl, za bezołowiową 95-tkę mamy w przyszłym tygodniu płacić średnio nawet 4,53 zł za litr. Diesel może osiągnąć poziom do 4,44 zł, a LPG może przekroczyć barierę 2 złotych. 

 Według rapotu sporządzonego przez kierowców dla portalu cenapaliw.pl, w naszym kraju nadal można zatankować za mniej niż 4 złote za litr. Jeśli chodzi o tak przystępne ceny to zobaczymy jest jedynie w dwóch punktach jeśli chodzi o klasyczną PB95. Mowa o stacji Axan w Siedlcach (3,96 zł/l) oraz prywatnym punkcie przy ul. Długiej w Kościanie (3,99 zł/l).

 Zdecydowanie łatwiej znaleźć jest tańszy olej napędowy, którego dystrybucją zajmują się głównie stacje dyskontowe. ON można zatankować nawet za ok. 3,85 zł za litr.