Kierowca
Źródło: pixabay

Kierowco, musisz uważać. Cała Polska w żółtej strefie. Wiemy jak uniknąć mandatu

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Października 2020

Kierowco, musisz szczególnie uważać. Na dzisiejszej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki przekazał bardzo złą informacje. Od soboty 10 października, cała Polska znajdzie się w żółtej strefie. Co to oznacza dla kierowców?

Kierowco musisz mieć się na baczności. Cała Polska objęta zasadami żółtej strefy. Policja ogłasza, że nie będzie tolerancji dla łamiących prawo.

Już od najbliższej soboty, 10 października każdy z nas będzie musiał nosić maseczkę. Nasz kraj będzie objęty zasadami żółtej strefy. To jeszcze nie powrót niechcianego lockdownu, jednak wiele osób będzie musiało na nowo przyzwyczaić się do nowych okoliczności.

Dzisiaj grzeje:

1. Niewiarygodne sceny w jednym z polskich miast. Passatem uciekał policji przez ponad 20 kilometrów

2. Otrzymaliśmy koszmarną wiadomość. Anna zginęła w wypadku samochodowym, wielu Polaków jest zdruzgotanych

3. Nietypowy egzamin na prawo jazdy. W jego trakcie przejechał pieszego a i tak otrzymał uprawnienia

Jeszcze w tym tygodniu czeka nas ważny obowiązek zakrywania ust w przestrzeni otwartej jak i zamkniętej. Wyjątki stanowią lasy, parki, zieleńce, ogrody botaniczne, ogrody zabytkowe i plaże. Również w restauracjach podczas posiłku, oraz w pracy, o ile nie będą wchodzić osoby z zewnątrz, nie będzie trzeba nosić maseczek.

Będą one obowiązkowe dla kierowców oraz pasażerów, a także w komunikacji zbiorowej. Wyjątek stanowi wspólny przejazd osób, które mieszkają w jednym domu. Jest to o tyle istotne, że już wkrótce ważne święto Wszystkich Świętych obchodzone 1 listopada.

Policja informuje, że nie będzie taryfy ulgowej dla wszystkich łamiących prawo i nie stosujących się do rozporządzeń. Kierowcy powinni pamiętać, że nawet, gdy podróżują sami muszą podczas kontroli mieć założoną maseczkę. Za jej brak może zarządzić wysoki mandat w wysokości 500 złotych. Policja może przekazać także sprawę do sanepidu, mającego prawo nałożyć karę administracyjną do 30 tys. złotych.

Dramatyczny wypadek. Uderzyli w łosia przy 140 km/h. Nagranie może przerażać - WideoDramatyczny wypadek. Uderzyli w łosia przy 140 km/h. Nagranie może przerażać - WideoCzytaj dalej

W tej sprawie interweniuje wielu prawników oraz ekspertów. Według nich kary za brak maseczki są wbrew polskiej konstytucji. Nie jest tajemnicą, że w polskich sądach zapadły już wyroki, które unieważniały kary za brak zakrycia nosa oraz ust. Dopóki wprowadzone zasady nie są spisane jako ustawa, sądy mogą umarzać takowe sprawy. Otwiera to furtkę dla wszystkich ukaranych przez policję.

Przestrzegamy jednak, że dla własnego bezpieczeństwa, lepiej nosić maseczkę bądź odpowiednio zakryć nos oraz usta. Tylko wczoraj koronawirusa stwierdzono u ponad 4 tysięcy osób.

Zobacz także:

1. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku będzie jeszcze wyższa

2. Zatrważające słowa wirusologa. Jaka może być realna liczba nowych zakażeń koronawirusem?

3. Głupota? Brak wyobraźni? Ciężko uwierzyć w zachowanie rowerzystów w Szczecinie - Wideo

4. Spektakularny wypadek. Samochód dosłownie wystrzelił w powietrze - Wideo

5. Protestujący rolnicy zatrzymali karetkę, która wiozła chore dziecko. Ratownicy nie wytrzymali - Wideo

6. Znienawidzona opłata poszybuje w górę, ale nie wszyscy zapłacą. Może jesteś na liście osób, które zaoszczędzą

Następny artykuł