ZDrogi.pl > Na drogach > Polski kaznodzieja zatrzymany na autostradzie w Kanadzie. Policja brutalnie zacięgnął go do auta - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:54

Polski kaznodzieja zatrzymany na autostradzie w Kanadzie. Policja brutalnie zacięgnął go do auta - Wideo

artur-pawlowski-zatrzymany
Facebook.com Artur Pawlowski

Artur Pawłowski, polski kaznodzieja został zatrzymany przez policję w Kanadzie. Mężczyznę wyrzucono z auta za fraki. Powodem aresztowania było ignorowanie przepisów pandemicznych.

Artur Pawłowski jest ulicznym kaznodzieją (ang. street preacher) w Calgary (Kanada). Protestancki pastor, choć w ramach swojej organizacji religijnej (Street Church Ministries) prowadzi działalność dobroczynną, znany jest także z kontrowersyjnych poglądów. Niedawno jego auto zostało zatrzymane przez policję, a sam pastor został brutalnie aresztowany.

Policja zatrzymała auto Artura Pawłowskiego

Zdarzenie zostało przez lokalny dziennik Calgary Herald. Polski pastor miał zostać zatrzymany przez policję na autostradzie, niedaleko kościoła. Policjanci wcześniej pojawili się pod obiektem kultu religijnego, gdyż zostali powiadomieni o nielegalnym zgromadzeniu.

Nagranie z zatrzymania pojawiło się na profilu kaznodziei, widać na nim, jak dokonywane jest zatrzymanie. Wszystko nagrywa kierowca Artura Pawłowskiego. Policja nakazuje wyjść pastorowi z pojazdu, informując, że zostaje aresztowany.

Brutalne zatrzymanie policji. Artur Pawłowski stawiał opór

Funkcjonariusze skuli pastora na jednym z pasów autostrady. Jak widać na filmie, Pawłowski próbuje stawiać opór i kłóci się z policjantami, twierdząc, że został zatrzymany w "nazistowskim stylu". Zresztą w późniejszym wpisie na facebooku napisano, że został zatrzymany przez "gestapo".

Policjanci wyraźnie stracili cierpliwość i wobec oporu zastosowali siłę, Artur Pawłowski został za ręce zaciągnięty do radiowozu. Aresztowano również brata pastora, Dawida. Warto zauważyć, że przy zatrzymaniu uczestniczyło sporo radiowozów, tak jakby aresztowano groźnego przestępcę.

Jak podają media, Artur Pawłowski znany był z lekceważącego podejścia do pandemii koronawirusa. Mimo obostrzeń panujących w kraju organizował nabożeństwa, zagrażające zdrowiu publicznemu. Stawianie oporu w trakcie zatrzymania, raczej niewiele mu pomogło.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: O2