Ministerstwo Zdrowia może ograniczyć przemieszczanie
Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Są podstawy do zamknięcia polskich miast. Minister Zdrowia może ograniczyć swobodę przemieszczania się

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Września 2020

Minister Zdrowia ma prawo ograniczyć sposób przemieszczania się wraz z wprowadzeniem w kraju stanu zagrożenia epidemicznego. W Polsce obserwujemy coraz większą liczbę osób zakażonych koronawirusem. Czy zamknięcie polskich miast to realny scenariusz w walce z koronawirusem?

Minister Zdrowia ma możliwość ograniczenia sposobu przemieszczania się. Czy wkrótce w naszym kraju możemy spodziewać się zakazu wyjazdów z miast?

Pandemia koronawirusa Covid-19 nadal skutecznie paraliżuje wiele aspektów codziennego życia. Większa liczba osób zarażonych koronawirusem dotyka coraz więcej miast, w których obowiązują obostrzenia związane z żółtą oraz czerwoną strefą.

Dzisiaj grzeje:

1. Wideo - Rower osiągnął niewiarygodną prędkość 333 km/h. Ferrari 430 zostało daleko w tyle

2. Czy to już koniec samochodów z silnikami spalinowymi? Do 2030 mają zniknąć

3. Fiat 126p jako resorak Hot Wheels? Ten maluch jest prawdziwym unikatem

W związku ze wzrostem zakażeń wiele osób zadaje sobie pytanie, czy pojawi się zakaz wyjazdów z polskich miast? Oczywiście w obrębie danych stref.

Stan pandemii w naszym kraju. Sytuacja nie jest zbyt ciekawa
fot. Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną. Swoje działania podejmuje również polski rząd, który żywo obserwuje sytuację obecną w innych krajach Unii i nie tylko. W wielu z nich padają nowe rekordy zakażeń i sytuacja nie jest zbyt ciekawa.

Stan pandemii w naszym kraju. Sytuacja nie jest zbyt ciekawaStan pandemii w naszym kraju. Sytuacja nie jest zbyt ciekawa
fot. Ministerstwo Zdrowia

Wideo - Nietrzeźwa kierująca dosłownie przelatuje przez rondo swoim BMW M4. O krok od wielkiej tragediiWideo - Nietrzeźwa kierująca dosłownie przelatuje przez rondo swoim BMW M4. O krok od wielkiej tragediiCzytaj dalej

Prawo przewiduje podstawy do zamknięcia miast z powodu zagrożenia koronawirusem COVID-19.

Minister Zdrowia ma możliwość wprowadzenia ograniczenia sposobu przemieszczania się. Czy zamknięcie miast obrębie zagrożonych stref to realny scenariusz?

Na ten moment nie ma żadnych jasnych i klarownych przesłanek, jednak nie można wykluczyć takiego rozwiązania. W tym tygodniu największe obostrzenia obowiązują w czerwonej strefie.

W jej skład wchodzą powiaty: bytowski, kluczborski oraz milicki. W strefie żółtej znajdują się natomiast powiaty: tatrzański, gostyński, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, kartuski, myślenicki, kielecki.

Wideo - Jak zniszczyć luksusowy samochód podczas parkowania? Ta kobieta udowodniła, że to możliweWideo - Jak zniszczyć luksusowy samochód podczas parkowania? Ta kobieta udowodniła, że to możliweCzytaj dalej

Już wkrótce mają pojawić się w nich kolejne: augustowski, olkuski, trzebnicki, opolski, ostrowski i tucholski.

Oby sytuacje takie jak karanie mandatem za wyjazd z miasta były odległą melodią przyszłosci, a nie smutnym obrazkiem nadchodzących miesięcy.

1. Nikt się nie spodziewał. TVN przekazał alarm dla 2 województw, lepiej nie wychodzić z domu

2. Rywale lekceważą Legię Warszawa? Śmiałe zapowiedzi trenera drużyny z Kosowa

3. Policjanci „jeździli za frajerem dotąd, aż uzbierał dość punktów, by stracić prawo jazdy”

4. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

5. Wszystkiego najlepszego - Najmłodszy maluch kończy właśnie 20 lat

6. Syn Zenka Martyniuka nagle wpadł we wściekłość. Zaczął krzyczeć, wulgarnie obrażał b. żonę

Następny artykuł