ZDrogi.pl
Nowe obostrzenia. Rząd wprowadza ograniczenia

Piotr Molecki/East News

Nowe obostrzenia. Rząd wraca do stosowania ograniczeń

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa, które mają pomóc w walce z rosnącą liczbą zachorowań. Od 15 grudnia wejdą w życie nowe obostrzenia, za które grożą ogromne kary.

W środę 15 grudnia do transportu publicznego wrócą limity pasażerów - ogłosił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia podczas konferencji, która odbyła się we wtorek 7 grudnia. Od tego dnia w autobusach czy tramwajach dopuszczalny limit pasażerów wynosić będzie 75 proc. pasażerów wykazanych w dowodzie rejestracyjnym danego pojazdu.

Wciąż pozostanie obowiązek stosowania maseczek w środkach transportu publicznego.
Za przekroczenie dopuszczalnego limitu pasażerów policja może wystawić mandat w wysokości 500 zł. Sanepid może ukarać kwotą jeszcze wyższą - nawet do 5 tys. zł
Wiele wskazuje na to, że rząd postanawia wrócić do rozwiązań, które w zeszłym roku wprowadzono w ramach walki z pandemią.

Rząd wraca do ograniczeń, które znamy z poprzednich fal koronawirusa. Kara nałożona przez sanepid za uchybienie w tym zakresie będzie wynosić nawet 5 tys. zł.

Problemem pozostawało jednak egzekwowanie przepisów. Policja prowadziła kontrole autobusów i tramwajów. Mandatów obawiali się jednak nie tylko pasażerowie, ale i kierowcy pojazdów, którzy tłumaczą, że nie mogą jednocześnie zajmować się prowadzeniem pojazdu i egzekwowaniem prawa.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: autokult.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca zmiażdżony przez TIR-a

Śmierć spotkała go podczas pracy. Kierowca śmieciarki został zmiażdżony przez ciężarówkę - Wideo

Czytaj więcej >
Nowe BMW serii 2 Coupe pokazane. Na rynku od 2022 roku

Nowe BMW serii 2 Coupé pokazane. Nowy model kontynuuje tradycje marki

Czytaj więcej >
Wymiana oleju praca silnika

Wykonali przezroczyste części silnika, żeby zobaczyć jak działa od środka - Wideo

Czytaj więcej >
ORLEN oferuje 8 tysięcy złotych za pracę na stacji

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa

Czytaj więcej >