ZDrogi.pl > Aktualności > Nowe obostrzenia. Rząd wraca do stosowania ograniczeń
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:06

Nowe obostrzenia. Rząd wraca do stosowania ograniczeń

Nowe obostrzenia. Rząd wprowadza ograniczenia
Piotr Molecki/East News

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa, które mają pomóc w walce z rosnącą liczbą zachorowań. Od 15 grudnia wejdą w życie nowe obostrzenia, za które grożą ogromne kary.

W środę 15 grudnia do transportu publicznego wrócą limity pasażerów - ogłosił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia podczas konferencji, która odbyła się we wtorek 7 grudnia. Od tego dnia w autobusach czy tramwajach dopuszczalny limit pasażerów wynosić będzie 75 proc. pasażerów wykazanych w dowodzie rejestracyjnym danego pojazdu.

Wciąż pozostanie obowiązek stosowania maseczek w środkach transportu publicznego. Za przekroczenie dopuszczalnego limitu pasażerów policja może wystawić mandat w wysokości 500 zł. Sanepid może ukarać kwotą jeszcze wyższą - nawet do 5 tys. zł Wiele wskazuje na to, że rząd postanawia wrócić do rozwiązań, które w zeszłym roku wprowadzono w ramach walki z pandemią.

Rząd wraca do ograniczeń, które znamy z poprzednich fal koronawirusa. Kara nałożona przez sanepid za uchybienie w tym zakresie będzie wynosić nawet 5 tys. zł.

Problemem pozostawało jednak egzekwowanie przepisów. Policja prowadziła kontrole autobusów i tramwajów. Mandatów obawiali się jednak nie tylko pasażerowie, ale i kierowcy pojazdów, którzy tłumaczą, że nie mogą jednocześnie zajmować się prowadzeniem pojazdu i egzekwowaniem prawa.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: autokult.pl