ZDrogi.pl > Motorsport > Gdzie oglądać F1? Transmisje Formuły 1
Redaktor zDrogi.pl
Redaktor zDrogi.pl 28.04.2024 23:20

Gdzie oglądać F1? Transmisje Formuły 1

F1
Fot. Freepik/vecstock

Choć do grona najpopularniejszych sportów w kraju zaliczymy piłkę nożną, siatkówkę, MMA czy skoki narciarskie, to trzeba jednak pamiętać, że w Polsce wielu mamy fanów motoryzacji. Ogromną popularnością w tej dziedzinie cieszy się nie tylko żużel, ale również wyścigi Formuły 1 – głównie za sprawą Roberta Kubicy, odnoszącego niemałe sukcesy w tym sporcie. Gdzie oglądać transmisje F1?

Transmisje F1 – gdzie oglądać?

Jeszcze do niedawna polscy kibice nie mieli większych problemów z oglądaniem transmisji F1 w telewizji – były one transmitowane na żywo wraz z polskim komentarzem, w szczególności w czasach świetności Roberta Kubicy, kiedy to dla wielu Polaków Formuła 1 stała się jednym ze sportów narodowych.

W ostatnich latach transmisje F1 mogliśmy oglądać na kanale Eleven Sports, wobec czego osoby posiadające ten kanał w pakiecie mogły bez trudu przyglądać się swoim ulubionym zmaganiom. Od października 2023 roku jest to jednak niemożliwe – prawa do transmisji wykupiła platforma streamingowa Viaplay, do której dostęp jest płatny. Cena subskrypcji zaczyna się od 40 złotych.

Inną z możliwości stanowi wykupienie dostępu do F1 TV. Za dostęp wyłącznie do transmisji powtórkowych zapłacimy aż 129,99 złotych rocznie. Jeśli chcielibyśmy móc oglądać wyścigi Formuły 1 na żywo, to musielibyśmy zapłacić z kolei 259,99 złotych rocznie. To niestety jedyne opcje – do innych należy oglądanie F1 na zagranicznych kanałach, lub obserwacja samych wyników, które publikują informacje telewizyjne lub relacje internetowe.

Najnowsze wiadomości ze świata motoryzacji i nie tylko

Choć dostęp do transmisji F1 został Polakom znacznie utrudniony, to dostęp do najważniejszych informacji z Polski i ze świata nadal jest prosty. Przykład może stanowić portal Goniec.pl, gdzie czytelnicy mogą uzyskiwać dostęp do najświeższych treści zupełnie za darmo. Szeroki jest również wachlarz prezentowanych informacji – wiadomości polityczne, wiadomości społeczne czy wiadomości biznesowe to tylko wisienka na informacyjnym torcie, który zaspokoi głód wiedzy wszystkich internautów.

Powiązane