ZDrogi.pl > Koronawirus

Koronawirus

Tata trzyma nowe pojazdy w bańce
19.03.2022 14:48 Bańka bezpieczeństwa chroni Tatę przed koronawirusem

Nigdy nie można być zbyt ostrożnym. Nic dziwnego, pandemia koronawirusa zmieniła nasze dotychczasowe życie. Sytuacja wpływa również na producentów samochodów.Podczas gdy wielu z nas pozostaje w domu, firmy nadal mają rachunki do zapłacenia/produkty do sprzedania - w tym przypadku samochód. Dbając o bezpieczeństwo wszystkich, Tata Motors będzie teraz trzymać samochody w plastikowych bańkach bezpieczeństwa, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzenianie się COVID-19.

Obostrzenia - kiedy możemy złamać godziny policyjne w Sylwestra
19.03.2022 14:48 Są wyjątki od godziny policyjnej. Kiedy możemy pojechać autem w Sylwestra?

Tak jak cały rok - również sylwester inny niż zwykle. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie godziny policyjnej, która ma ograniczyć nasze przemieszczanie się w tym wyjątkowym dniu. Od godziny 19, 31 grudnia do 6 rano, 1 stycznia, obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się.

Obostrzenia od 1 lutego. O czym należy pamiętać
19.03.2022 14:46 Zmiany w obostrzeniach od 1 lutego. O czym kierowcy muszą pamiętać

Od 1 lutego 2021 r. rząd zmienia ograniczenia związane z panującą epidemią koronawirusa. Największą zmianą, która nie jest związana z prowadzeniem pojazdu, będzie powrót handlu i zlikwidowanie godzin dla seniorów. O czym należy jednak pamiętać, jeśli jesteśmy kierowcami?Przede wszystkim warto być zawsze wyposażonym w maseczkę (o ile nie jesteśmy zwolnieni z obowiązku jej używania). W prywatnym pojeździe nie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, ale po jego opuszczeniu musimy o tym pamiętać.