granica
Źródło: zdrogi.pl

Jeden z naszych sąsiadów zamyka granice dla Polaków. Jesteśmy na liście wysokiego ryzyka

Piotr DutkaPiotr Dutka
6 Listopada 2020

Jeden z naszych sąsiadów zamyka granice z Polską. Wszystko z powodu szalejącej pandemii koronawirusa. Bezwzględny zakaz będzie obowiązywać od poniedziałku 9 listopada. Powtarza się czarny scenariusz z wiosny.

Granica z Czechami zostanie zamknięta. Jesteśmy wśród krajów wysokiego ryzyka. Na teren naszych południowych sąsiadów będzie można dostać się tylko w kilku wyjątkowych sytuacjach.

Pandemia koronawirusa Covid-19 skutecznie paraliżuje wiele aspektów codziennego życia. Teraz, sytuacja jest niezwykle dramatyczna. Masowy wzrost zakażeń powoduje powolne zamykanie sklepów, zakładów czy firm. Na Polaków zamykają się również nasi sąsiedzi.

Nasi południowi sąsiedzi, Czesi zdecydowali się na bardzo drastyczny krok. Zamykają granice z naszym krajem. Powodem jest fakt, że Polska jest na liście krajów wysokiego ryzyka zachorowania na koronawirusa. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.

Dzisiaj grzeje:

1. Surowy mandat prosto z powietrza? Polska policja będzie korzystać ze specjalnych urządzeń

2. Dantejskie sceny w galeriach handlowych. Ludzie kłócą się o wejście do sklepów, ogromny tłum

3. Nagła konferencja Mateusza Morawieckiego. Premier przekazał pilną wiadomość

Od poniedziałku nie będzie można przekroczyć granicy z Czechami, chyba, że znajdziemy się w specjalnej grupie osób. Na takowe i tak zostaną nałożone odpowiednie nakazy oraz obostrzenia.

Do Czech wjadą osoby, które:

Są cudzoziemcami i mają pozwolenie na stały lub tymczasowy w krajach o niskim ryzyku zarażenia (czyli nie jest to Polska)
Mają wizę długoterminową, zezwolenia na pobyt stały lub czasowy w Republice Czeskiej
Są członkami rodzin obywateli Czech
Są pracownikami transportu międzynarodowego (np. kierowcy zawodowi)
Mają szczególne znaczenie dla Republiki Czeskiej (uczniowie, partnerzy biznesowi, dyplomaci)
Mają szczególne powody (świadczenia zdrowotne, wyrok sądu, wezwanie organu państwowego, opieka nad członkami rodziny, sytuacje humanitarne), o ile są potwierdzone odpowiednimi dokumentami.

O krok od wielkiej tragedii. Ten motocyklista miał więcej szczęścia niż rozumu - WideoO krok od wielkiej tragedii. Ten motocyklista miał więcej szczęścia niż rozumu - WideoCzytaj dalej

Warto podkreślić, że wszystkie z tych osób będą poddane badaniu PCR oraz zobowiązane do wypełnienia specjalnego formularza lokalizacyjnego. Wyjątkiem od badania jest przejazd tranzytowy, trwający nie więcej niż 12 godzin.

Z obowiązkowego badania wyłączeni zostali pracownicy transgraniczni, którzy pojawiają się w Czechach w celach zarobkowych, przynajmniej raz w miesiącu.

Zobacz także:

1. LOT nie wpuścił pasażerki na pokład. Powód wielu oburza, każdy podróżujący musi unikać błędu

2. Od jutra nowe obostrzenia, a zakupy w Biedronce, Lidlu, czy Kauflandzie będą wyglądały zupełnie inaczej. Warto wiedzieć i się przygotować

3. Gdańsk. Tramwaj wypadł z torów i uderzył w osobówkę - Wideo

4. Tragiczny wypadek. Pijany kierowca wypadł z drogi. Zginęła 18-letnia pasażerka

5. Kuriozalny podatek nałożony na Diesla i benzynę. Odczują go setki tysięcy kierowców

6. Na jaw wyszło, jak mieszka Mariusz Pudzianowski. Bogactwa i luksusy za wielkie pieniądze, przeciętny Polak może jedynie śnić (FOTO)

7. Nowy pomysł na dostarczanie sieci 5G. Nad naszymi głowami zaczną latać specjalne drony

Następny artykuł