ZDrogi.pl > Aktualności > Nowa funkcja w Google Maps szalenie przydatna w czasie pandemii
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:50

Nowa funkcja w Google Maps szalenie przydatna w czasie pandemii

Google Maps zaoferuje szerego nowych funkcji
Materiały Prasowe

Google zaoferuje nam nową funkcjonalność w Google Maps.

Dzięki aplikacji klienci sprawdzą, w jakich sklepach, aptekach i restauracjach znajduje się najwięcej osób - a więc gdzie zachowanie dystansu publicznego będzie najtrudniejsze.

Gwałtowny wzrost zachorowań na Covid-19 spowodował zaostrzenie obostrzeń w całym kraju. W związku z tym Google postanowiło wykorzystać dostępne narzędzia, aby pomóc ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jak wiadomo - większość ludzi jest już w posiadaniu smartphona, a większość z urządzeń pracuje na systemie Android należącym do Google.

Dzięki temu, że w prosty sposób można (korzystając m.in. z lokalizacji) ustalić, jak wiele osób znajduje się w danym miejscu, aplikacja zaoferuje nam opcję sprawdzenia zatłoczenia m.in. w sklepach, aptekach oraz stacja benzynowych.

Ponadto umożliwia zorientowanie się, ilu klientów w konkretnych godzinach i wybranym dniu odwiedza dany obiekt.

Google proponuje szereg nowych funkcji, które ułatwią życie w trakcie pandemii

Dodatkowo w Google Maps pojawi się również możliwość sprawdzenia, jakie ograniczenia obowiązują w wybranym miejscu.

Pod nazwami obiektów znajdziemy komunikat, ile osób może przebywać w sklepie oraz „przyjazność” dla utrzymania bezpiecznego dystansu.

Nowa funkcja będzie wkrótce dostępna dla użytkowników na całym świecie, zarówno dla osób korzystających z systemu Android, jak i iOS.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`