Kierowca ograniczenie
Źródło: zdrogi.pl

Pod osłoną nocy wprowadzono istotny zakaz. Obejmie on również polskich kierowców

Piotr DutkaPiotr Dutka
30 Października 2020

W dzienniku ustaw pojawił się nowy zakaz. Został on nagle wprowadzony przez polski rząd. Wszystko stało się pod osłoną nocy. W najbliższym czasie odczują go również polscy kierowcy.

Obywatele nie będą zadowoleni. Rząd pod osłoną nocy wprowadził nowy zakaz. Ma on związek z pandemią koronawirusa Covid-19.

Wszystko jest spowodowane bardzo uciążliwą pandemią koronawirusa Covid-19. W ostatnim czasie sytuacja w naszym kraju staje się coraz bardziej niebezpieczna. Rząd postanowił działać bardzo stanowczo.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowe malowanie policyjnych radiowozów. Kierowco, już wkrótce pojawią się na polskich drogach

2. Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencje

3. Bardzo groźny wypadek karetki na sygnale. Zderzenie na rondzie zakończyło się dramatem

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie, które wprowadza kolejne obostrzenia związane z pandemią trwającą w Polsce. Jest ono powiązane z zamknięciem cmentarzy podczas zbliżających się obchodów Wszystkich Świętych.

Nowe rozporządzenie pojawiło się w Dzienniku ustaw w piątek wieczorem. Chodzi o przepis ustanowiony przez Radę Ministrów z dnia 30 października 2020 r, które zmienia rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Pojawił się w nim przepis, który dotyczy zamknięcia cmentarzy na czas obchodów Wszystkich Świętych, o czym poinformował w czasie dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Obejmuje on wszystkich Polaków od dnia 31 października do 2 listopada.

W trakcie tych kilku dni, zakazany będzie wstęp na cmentarze. Wyjątkową sytuacją jest pogrzeb oraz okoliczności z nim związane.

Senior wyprzedzał na zakręcie. Został zmiażdżony przez dwie ciężarówki. Przerażający wypadek - WideoSenior wyprzedzał na zakręcie. Został zmiażdżony przez dwie ciężarówki. Przerażający wypadek - WideoCzytaj dalej

Taki stan rzeczy jest odpowiedzią na tragiczne statystyki zachorowań na Covid-19. W ostatnich dniach zmagaliśmy się z rekordami zakażeń. Wczoraj odnotowano aż 21 629 nowych zachorowań co jest niechlubną statystyką.

Taki stan rzeczy dotknie również kierowców. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, w najbliższych dniach nie wybierzemy się na groby bliskich zmarłych. Spowoduje to ograniczenie ruchu na polskich drogach. Wszystkie ograniczenia kontaktów oraz przemieszczania, mają na celu zmniejszenie liczby czynnych zakażeń.

Zobacz także:

1. Dzisiaj znieśli zakaz, nareszcie. Uderzał w każdego, czy Polacy wyjdą z domów i ruszą w podróż?

2. Największa gwiazda "M jak miłość" wyjawiła, jak naprawdę zachowywał się Pyrkosz na planie. Wyjawiono dotąd nieznane fakty

3. Koszmarny wypadek. Czołowe zderzenie dwóch samochodów. Zawiódł jeden szczegół - Wideo

4. Spektakularna prezentacja na najwyższym budynku świata. Porsche pokazało prawdziwą klasę

5. Stan wyjątkowy. Co zmieni w życiu kierowców?

6. Marcin Najman uderza w znanych dziennikarzy. Mateusz Borek nie wytrzymał, posypały się wulgaryzmy

7. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?

Następny artykuł