ZDrogi.pl
Kierowca ograniczenie

zdrogi.pl

Pod osłoną nocy wprowadzono istotny zakaz. Obejmie on również polskich kierowców

30 Października 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

W dzienniku ustaw pojawił się nowy zakaz. Został on nagle wprowadzony przez polski rząd. Wszystko stało się pod osłoną nocy. W najbliższym czasie odczują go również polscy kierowcy.

Obywatele nie będą zadowoleni. Rząd pod osłoną nocy wprowadził nowy zakaz. Ma on związek z pandemią koronawirusa Covid-19.

 Wszystko jest spowodowane bardzo uciążliwą pandemią koronawirusa Covid-19. W ostatnim czasie sytuacja w naszym kraju staje się coraz bardziej niebezpieczna. Rząd postanowił działać bardzo stanowczo. 

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie, które wprowadza kolejne obostrzenia związane z pandemią trwającą w Polsce. Jest ono powiązane z zamknięciem cmentarzy podczas zbliżających się obchodów Wszystkich Świętych. 

Nowe rozporządzenie pojawiło się w Dzienniku ustaw w piątek wieczorem. Chodzi o przepis ustanowiony przez Radę Ministrów z dnia 30 października 2020 r, które zmienia rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Pojawił się w nim przepis, który dotyczy zamknięcia cmentarzy na czas obchodów Wszystkich Świętych, o czym poinformował w czasie dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Obejmuje on wszystkich Polaków od dnia 31 października do 2 listopada. 

 W trakcie tych kilku dni, zakazany będzie wstęp na cmentarze. Wyjątkową sytuacją jest pogrzeb oraz okoliczności z nim związane. 

 Taki stan rzeczy jest odpowiedzią na tragiczne statystyki zachorowań na Covid-19. W ostatnich dniach zmagaliśmy się z rekordami zakażeń. Wczoraj odnotowano aż 21 629 nowych zachorowań co jest niechlubną statystyką. 

 Taki stan rzeczy dotknie również kierowców. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, w najbliższych dniach nie wybierzemy się na groby bliskich zmarłych. Spowoduje to ograniczenie ruchu na polskich drogach. Wszystkie ograniczenia kontaktów oraz przemieszczania, mają na celu zmniejszenie liczby czynnych zakażeń.

Podobne artykuły

Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >
YouTuber Ginger Billy przerobił swojego forda na kosiarkę.

Aktualności

Przerobił starego forda na... kosiarkę. Można kosić w deszczu - Wideo

Czytaj więcej >