ZDrogi.pl > Aktualności > Pod osłoną nocy wprowadzono istotny zakaz. Obejmie on również polskich kierowców
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:50

Pod osłoną nocy wprowadzono istotny zakaz. Obejmie on również polskich kierowców

Kierowca ograniczenie
zdrogi.pl

Obywatele nie będą zadowoleni. Rząd pod osłoną nocy wprowadził nowy zakaz. Ma on związek z pandemią koronawirusa Covid-19.

 Wszystko jest spowodowane bardzo uciążliwą pandemią koronawirusa Covid-19. W ostatnim czasie sytuacja w naszym kraju staje się coraz bardziej niebezpieczna. Rząd postanowił działać bardzo stanowczo. 

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie, które wprowadza kolejne obostrzenia związane z pandemią trwającą w Polsce. Jest ono powiązane z zamknięciem cmentarzy podczas zbliżających się obchodów Wszystkich Świętych. 

Nowe rozporządzenie pojawiło się w Dzienniku ustaw w piątek wieczorem. Chodzi o przepis ustanowiony przez Radę Ministrów z dnia 30 października 2020 r, które zmienia rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Pojawił się w nim przepis, który dotyczy zamknięcia cmentarzy na czas obchodów Wszystkich Świętych, o czym poinformował w czasie dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Obejmuje on wszystkich Polaków od dnia 31 października do 2 listopada. 

 W trakcie tych kilku dni, zakazany będzie wstęp na cmentarze. Wyjątkową sytuacją jest pogrzeb oraz okoliczności z nim związane. 

 Taki stan rzeczy jest odpowiedzią na tragiczne statystyki zachorowań na Covid-19. W ostatnich dniach zmagaliśmy się z rekordami zakażeń. Wczoraj odnotowano aż 21 629 nowych zachorowań co jest niechlubną statystyką. 

 Taki stan rzeczy dotknie również kierowców. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, w najbliższych dniach nie wybierzemy się na groby bliskich zmarłych. Spowoduje to ograniczenie ruchu na polskich drogach. Wszystkie ograniczenia kontaktów oraz przemieszczania, mają na celu zmniejszenie liczby czynnych zakażeń.