ZDrogi.pl > Aktualności > Kiedy zakończenie roku szkolnego 2024 i rozpoczęcie wakacji?
Redaktor zDrogi.pl
Redaktor zDrogi.pl 24.06.2024 10:48

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2024 i rozpoczęcie wakacji?

uczennica
Fot. Pixabay/Allexsalon

Rok szkolny chyli się ku końcowi, a wraz z nim w umysłach uczniów i ich rodziców zaczynają kłębić się rozważania na temat nadchodzących wakacji. Gdzie je spędzić? Czy warto zacząć je planować już teraz? Zdecydowanie tak, bowiem wbrew powszechnej opinii, wakacje nie rozpoczynają się wraz z dniem 1 lipca – mają miejsce znacznie wcześniej. Kiedy koniec szkoły w 2024 roku i dlaczego akurat w ten dzień?

Koniec roku szkolnego 2024 – kiedy nastąpi?

Rok szkolny w Polsce rozpoczyna się planowo 1 września (lub w inny, najbliższy temu dzień, jeśli 1 września wypada w weekend) i trwa aż do końcówki czerwca przyszłego roku. W tym zakresie jednak data nie jest w przepisach podawana wprost, jednak zakończenie roku szkolnego jest w nich ujęte.

Zgodnie z obowiązującą literą prawa, koniec roku szkolnego zawsze ma miejsce w pierwszy piątek po 20 czerwca, czyli w przypadku roku szkolnego 2023/2024 uroczyste pożegnanie ze szkołą powinno się odbyć 21 czerwca. Uczniów wypatrujących zasłużonego odpoczynku nie trzeba przekonywać, że na upragnione wakacje czekać nie muszą.

Niemniej, spoglądając na kalendarz, nie sposób pominąć faktu, że warto jak najprędzej przejrzeć najnowsze wiadomości turystyczne z Polski i zagranicy, by zaplanować wymarzone wakacje – być może uda nam się trafić na świetną okazję last minute!

Wakacje za granicą – gdzie najlepiej je spędzić?

Wymarzone wakacje z całą pewnością można dogodnie spędzić w rozlicznych kurortach w. Polsce, zarówno w górach, jak i nad morzem czy nad jeziorem. Można również odwiedzić szereg wyjątkowych miejsc nad Wisłą, dając się pochłonąć najprzedniejszym zabytkom.

Tak czy inaczej, chcąc spędzić wakacje poza granicami kraju, warto zwrócić uwagę na przykład na wiadomości turystyczne z Europy. To właśnie dzięki nim poznamy najpopularniejsze kierunki wakacyjne w tym sezonie, mogąc bez trudu zaplanować wolny czas. Poznamy także najpopularniejsze, jak i najbardziej korzystne cenowo kurorty, na przykład w basenie Morza Śródziemnego. Grecja, Chorwacja, Włochy – możliwości jest wiele. Sprawdź sam gdzie wyjechać na wakacje!