ZDrogi.pl > Aktualności > Nowe obostrzenia spowodują, że wielu kierowców straci swoje prawo jazdy. Jeżeli masz ciężką nogę, miej się na baczności
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:50

Nowe obostrzenia spowodują, że wielu kierowców straci swoje prawo jazdy. Jeżeli masz ciężką nogę, miej się na baczności

kierowcy stracą prawo jazdy
policja.pl

Kierowco musisz się mieć na baczności. Nowe obostrzenia spowodują, że wielu kierujących straci swoje uprawnienia. 

Wczoraj doszło do bardzo istotnych decyzji w związku z galopującą pandemią koronawirusa Covid-19. Premier Mateusz Morawiecki wprowadził kolejne obostrzenia. Część z nich bezpośrednio uderzy w polskich kierowców. 

 Pierwsza fala pandemii Covid-19 udowodniła, że wielu kierowców może obawiać się o swoje prawa jazdy. Twardy lockdown spowoduje, że ruch samochodowy znacząco zmaleje. Sytuacja moze być bliźniacza do tej z przełomu marca i kwietnia. 

Mniejszy ruch na polskich drogach spowodował wysyp piratów drogowych, którzy stwarzali wielkie niebezpieczeństwo na rodzimych trasach. Złą sytuacje przedstawia fakt, że mniejsza liczba kierowców na polskich drogach nie przełożyła się na mniejszą liczbę zabranych praw jazdy. Warto podkreślić, że na początku kwietnia tego roku prawo jazdy w naszym kraju straciło aż 11 000 kierowców. 

 Do bardzo drastycznych zmian może dojść w Wielkiej Brytanii, która w związku z lockdownem ma zamiar wprowadzić ograniczenia prędkości. Caroline Russell, członkini Partii Zielonych zaproponowała ograniczenie prędkości w miastach do 20 mph (32 km/h) oraz na drogach krajowych do 50 mph (80 km/h).

Ciekawe, czy takie rozwiązania znalazły by praktyczne zastosowanie w naszym kraju.

Powiązane