Obostrzenia rozszerzone na cały kraj
Źródło: zDrogi.pl

Spełnił się najgorszy scenariusz. Cała Polska z obostrzeniami

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Października 2020

Obostrzenia od 8 października dotyczyć będą całego kraju. W związku z kolejnym "rekordem" zakażeń zwołano konferencję. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski informują, jak zmieni się sytuacja w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym dobowym rekordzie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzono 4 280 przypadków - zmarło 76 osób.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce zwołano konferencję, w której udział wziął premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

Kierowca BMW celowo wjechał w tłum protestujących kobiet. Są poszkodowane - WideoKierowca BMW celowo wjechał w tłum protestujących kobiet. Są poszkodowane - WideoCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:

1. Samochód TVP wjechał pod prąd i taranował protestujących
2. Warszawa: samochód wjechał w protestujących. Trwa akcja ratunkowa, są ranni
3. Podjedziesz pod dystrybutor i się porządnie zdziwisz. Wpływ pandemii jest jeszcze większy

Obostrzenia w Polsce

Strefa żółta zostanie rozszerzona na wszystkie powiaty. Oznacza to, że obostrzenia będą obejmować całą Polskę.

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 4 280 osób. Najwięcej pozytywnych wyników testów odnotowano w województwach: mazowieckim (598), małopolskim (548) i wielkopolskiego (505).
Obostrzenia dotyczyć będą wszystkich powiatów. To oznacza dodatkowe nakazy i zakazy, których przestrzegać będą musieli wszyscy Polacy.

W strefie czerwonej restauracje, puby i bary będą mogły pracować w godzinach od 6 do 22.00. Wyjątkiem będą dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos.

Obostrzenia wejdą w życie 10 października

Dodatkowo obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu obejmować będzie już nie tylko strefę czerwoną, ale również żółtą.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że każdy, kto nie nosi maseczki, będzie musiał na żądanie funkcjonariuszy okazać zaświadczenie lekarskie. Z obowiązku noszenia maseczek zwalniać będzie również dokument potwierdzający m.in. całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, a także niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo w głębokim.

Obostrzenia w strefie czerwonej

W strefie czerwonej obowiązywać będzie m.in. zakaz organizowania kongresów i targów. Zamknięte będą również sanatoria, wesołe miasteczka oraz parki rozrywki. W siłowniach ćwiczyć będzie mogła jedna na każde 10 m kw powierzchni.

W salach kinowych zasiądzie maksymalnie 25 proc. publiczności. W kościołach oraz innych obiektach kultu dopuszczalne będzie maksymalnie 50 proc. obłożenia budynku. Na zewnątrz obiektów limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych oraz weselach została ograniczona do 50 - z wyłączeniem obsługi imprezy. W przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.

Obostrzenia w stefie żółtej

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. powierzchni w przypadku imprez takich jak: targi, kongresy, wystawy i konferencje. W siłowniach również wprowadzono limit osób - jedna na każde 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych może wynieść maksymalnie 100 osób z wyłączeniem obsługi.

Zobacz także:

1. Władze załamują ręce. Olbrzymi wzrost chęci rezygnacji z kościoła katolickiego w Polsce. Za granicą Polski kraje są laickie
2. Polska zablokowała debaty UE w sprawie sztucznej inteligencji. Kuriozalna sytuacja, wszystko przez jedno słowo
3. Kierowco, nagła zmiana w przepisach dotyczących zasłaniania ust i nosa w prywatnym samochodzie
4. Zaskakujące zachowanie rolników. Długi szpaler ciągników zablokował jedną z ulic
5. Surowy mandat za postój pod szkołą? Kierowco, uważaj bo możesz sporo zapłacić
6. Niefortunny wpis Anny Lewandowskiej. Spadła na nią fala krytyki, trenerka zaczęła się kajać (FOTO)
7. Julia Przyłębska przerwała milczenie ws. wyroku TK. Oburzająca wypowiedź, wielu Polaków będzie wściekłych

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł