myjnia samochodowa
Źródło: zdrogi.pl

Czy myjnie samochodowe będą zamknięte? Gdzie w najbliższym czasie umyjemy nasz samochód?

Piotr DutkaPiotr Dutka
6 Listopada 2020

Myjnia samochodowa to bardzo ważny punkt na mapie każdego kierowcy dbającego o wygląd swojego samochodu. Czy w związku z wprowadzonymi obostrzeniami będą one nadal otwarte? To pytanie nurtuje wielu kierowców. Jak powszechnie wiadomo, od 7 listopada w życie wchodzą restrykcyjne przepisy, które mocno ograniczą nasze funkcjonowanie, a większość punktów usługowych i handlowych będzie zamkniętych.

Myjnie samochodowe będą otwarte? Takie pytanie zadaje tysiące kierowców. Odpowiadamy.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w naszym kraju nie jest zbyt ciekawa. W życie wchodzą nowe obostrzenia, mające na celu poprawę bezpieczeństwa oraz redukcje liczby chorych. Czy w najbliższym czasie będziemy mogli wyczyścić nasz samochód.

Dzisiaj grzeje:

1. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa

2. Przed chwilą Ministerstwo Edukacji wydało komunikat. Uwaga, dotyczy tych, którzy spełnią warunek do 7 grudnia

3. Jeden z naszych sąsiadów zamyka granice dla Polaków. Jesteśmy na liście wysokiego ryzyka

Wiele osób zadaje sobie jedno, bardzo ważne pytanie, które dotyczy w głównej mierze kierowców. Gdzie umyć samochód przez najbliższe trzy tygodnie, a więc niemal do końca listopada. Wielu kierowców po wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego zaczęło się martwić i w panice pojechali na myjnie, by doprowadzić pojazd do porządku.

Ich obawy były jednak zbyteczne. Wiadomo bowiem, że myjnie będą w najbliższym czasie funkcjonować normalnie. Są to bowiem punkty, które od soboty będą funkcjonować w normalnym trybie.

Warto podkreślić, co pozostaje otwarte oraz jakie punkty sprzedażowe będą do naszej dyspozycji. Mowa o sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach, oraz punktach sprzedających: artykułów toaletowe, środki czystości, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywnościowego, gazety lub książki, meble lub artykuły budowlane albo artykuły remontowe, artykuły dla zwierząt domowych, usług telekomunikacyjnych oraz stacje paliw.

Straszliwy wypadek. Siła uderzenia była tak duża, że auto rozpadło się na dwie częściStraszliwy wypadek. Siła uderzenia była tak duża, że auto rozpadło się na dwie częściCzytaj dalej

Warto podkreślić, że wprowadzony zakaz w galeriach handlowych dotyczy m.in. takich sklepów jak odzieżowe, obuwnicze, z art. sportowymi, sprzętem RTV i AGD, jubilerów czy perfumerie.

Zobacz także:

1. Watykan pozbawił insygniów polskiego kardynała i stróża pieniędzy Solidarności. Sprawa jest poważna

2. Ratownik sprawdził popularny napój testem na koronawirusa. Wynik eksperymentu może zaskoczyć, jest komentarz eksperta

3. O krok od wielkiej tragedii. Ten motocyklista miał więcej szczęścia niż rozumu - Wideo

4. Sbarro Super Eight to hot hatch z napędem Ferrari 308

5.Wyjął 500 zł i zapłacił za kiełbasę. Kasjerka wydała 490 zł reszty, spojrzała na banknot i zbladła, afera w sklepie spożywczym

Następny artykuł