koronawirus mandat
Źródło: straz graniczna

Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Października 2020

Koronawirus skutecznie sparaliżował funkcjonowanie wielu aspektów codziennego życia. Pandemia utrudnia życie wielu ludzi. Są wśród nich kierowcy, którzy szczególnie odczuwają negatywny wpływ epidemii. Za złamanie pewnego przepisu grozi Ci surowy mandat do nawet 100 tysięcy kary.

Koronawirus w natarciu. Kierowco za złamanie pewnego przepisu grozi ci surowy mandat. Musisz uważać by nie zapłacić 100 tysięcy złotych.

100 tysięcy złotych mandatu za złamanie przepisu związanego z koronawirusem? Tak to nie żarty, a bardzo smutna rzeczywistość. Jesienna druga fala wymusza na rządzących tak drastyczne rozwiązania. Nie zastosowanie się do obostrzeń grozi poważnymi konsekwencjami.

Dzisiaj grzeje:

1. Peugeot w tajemniczy sposób znalazł się w rowie. Film instruktażowy jak nie należy parkować

2. Kolejne osoby mają dość, wyszli na ulice. Protestujący opanowali plac Zamkowy.

3. Strajk Kobiet: Na Warszawę idzie cała Polska. Mieszkańcy oferują nocleg za darmo

Mowa o specjalnych obostrzeniach, które dotkną polskich kierowców. Specjalne ograniczenia dla nas Polaków wprowadziły m.in. Niemcy. Wiadomo, że można przekroczyć granicę z naszymi zachodnimi sąsiadami, aczkolwiek musimy przejść 14-dniową kwarantannę.

Jeśli chcemy uniknąć problematycznej kwarantanny, musimy pokazać test z negatywnym wynikiem zrobiony maksymalnie 48 godzin przed jego okazaniem. Za złamanie tego przepisu grozi bardzo surowa, wręcz drakońska kara. Mowa o mandacie 25 tysięcy euro, co w przeliczeniu na złotówki może wynieść aż 100 tysięcy euro.

Jak doszczętnie zniszczyć Ferrari na prostej drodze? Ten kierowca udowodnił, że to możliwe - WideoJak doszczętnie zniszczyć Ferrari na prostej drodze? Ten kierowca udowodnił, że to możliwe - WideoCzytaj dalej

Według informacji podanych przez „Autokult”, zwolnieni są z tego tylko ci, którzy podróżują tranzytem. Warto podkreślić, że żadne ograniczenia wjazdu nie obowiązują m.in. do Czech, czy Słowacji, ale już przez Węgry możliwy jest tylko tranzyt.

Zobacz także:

1. Porażające odkrycie sprzed 65 tys. lat w Karpatach. Przyjezdni o niczym nie mieli pojęcia

2. Niektóre dzieci pójdą w poniedziałek do stacjonarnej szkoły. Rodzice powinni wiedzieć, oficjalnie przekazano

3. Kompletnie niesprawne autobusy przyjechały po przedszkolaków. Nietypowa kontrola ITD

4. Zatrważające sceny na polskiej drodze, mamy zdjęcia. Nagle zatrzymała się karetka, zaroiło się od ludzi w skafandrach

5. Czym jeździ Iga Świątek? Wybór gwiazdy tenisa może zaskakiwać

6. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Wojciech Włodarczyk, jego syn zginął tragiczną śmiercią

7. PS5 się wyprzedało. Sony potwierdza brak sprzedaży w dniu premiery

Następny artykuł