ZDrogi.pl > Aktualności > Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:50

Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa

koronawirus mandat
straz graniczna

Koronawirus w natarciu. Kierowco za złamanie pewnego przepisu grozi ci surowy mandat. Musisz uważać by nie zapłacić 100 tysięcy złotych. 

 100 tysięcy złotych mandatu za złamanie przepisu związanego z koronawirusem? Tak to nie żarty, a bardzo smutna rzeczywistość. Jesienna druga fala wymusza na rządzących tak drastyczne rozwiązania. Nie zastosowanie się do obostrzeń grozi poważnymi konsekwencjami. 

Mowa o specjalnych obostrzeniach, które dotkną polskich kierowców. Specjalne ograniczenia dla nas Polaków wprowadziły m.in. Niemcy. Wiadomo, że można przekroczyć granicę z naszymi zachodnimi sąsiadami, aczkolwiek musimy przejść 14-dniową kwarantannę. 

Jeśli chcemy uniknąć problematycznej kwarantanny, musimy pokazać test z negatywnym wynikiem zrobiony maksymalnie 48 godzin przed jego okazaniem. Za złamanie tego przepisu grozi bardzo surowa, wręcz drakońska kara. Mowa o mandacie 25 tysięcy euro, co w przeliczeniu na złotówki może wynieść aż 100 tysięcy euro. 

Według informacji podanych przez „Autokult”, zwolnieni są z tego tylko ci, którzy podróżują tranzytem. Warto podkreślić, że żadne ograniczenia wjazdu nie obowiązują m.in. do Czech, czy Słowacji, ale już przez Węgry możliwy jest tylko tranzyt.