ZDrogi.pl > Porady > Jakie są najchętniej odwiedzane miasta w Polsce?
Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany 25.02.2024 13:26

Jakie są najchętniej odwiedzane miasta w Polsce?

turyści
Pixabay/theSOARnet

Dla wielu z nas turystyka to chleb powszedni – uwielbiamy podróże, zarówno zagraniczne, jak i krajowe. W niniejszym artykule skupimy się jednak na tych drugich. Polska cała, jak długa i szeroka ma do zaoferowania wiele rozlicznych atrakcji turystycznych, z których nie sposób nie skorzystać w ramach mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku. Jakie są najchętniej odwiedzane miasta w Polsce? Co wpływa na ich atrakcyjność?

Turystyka w Polsce – co wpływa na atrakcyjność miejscowości?

Choć piękno naszego kraju pozostaje w sensie obiektywnym kwestią bezsporną, to jednak atrakcyjność danej miejscowości będzie do pewnego stopnia kwestią gustu. Istnieją różne kryteria, podług których turyści dokonują oceny miasta, do którego się udają.

Do najczęściej wymienianych zaliczyć możemy historyczne znaczenie miasta, a co za tym idzie, mnogość obecnych w nim zabytkowych budowli czy muzeów, przypominających wskazane okresy historyczne. Pierwszym skojarzeniem w tym zakresie będzie Kraków, wraz z wyjątkowym Zamkiem Królewskim na Wawelu.

Na atrakcyjność turystyczną miasta mogą mieć również wpływ wydarzenia kulturalne w danym regionie (na przykład Winobranie w Zielonej Górze) czy obecność bardziej nowoczesnych miejsc rozrywki, takich jak chociażby kluby. Oczywiście, turystów może przyciągać również właściwa dla danego regionu przyroda, stąd częstym kierunkiem podróży będą polskie góry czy morze.

Najchętniej odwiedzane miasta w Polsce – lista

Wedle danych, które od wielu lat pozostają niezmienne, najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem w Polsce (zarówno turystów zagranicznych, jak i krajowych) pozostaje Kraków. Stolica Małopolski słynie z szeregu istotnych dla historii zabytków, a miasto tętni życiem w ramach dziesiątek festiwali. Na uwagę zasługują także wybitne restauracje, których dania nie tylko cieszą podniebienie, ale traktowane są również jako najznamienitsze inspiracje i porady kulinarne.

Drugie miejsce w rankingu zdobyła Warszawa, a trzecie Gdańsk. Obie miejscowości są niezwykle piękne i ważne dla polskiej kultury i dziedzictwa, zapewniając przy tym turystom szereg atrakcji i rozrywek. Pierwszą piątkę zamykają kolejno Wrocław i Poznań.

Lista dziesięciu najczęściej odwiedzanych miast w Polsce, których na pewno nie może zabraknąć na Twoim podróżniczym szlaku, zawiera również Zakopane, Lublin, Bydgoszcz, Toruń i Łódź.

Powiązane