ZDrogi.pl > Koronawirus

Koronawirus

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada nowe obostrzenia
19.03.2022 14:39 Premier zapowiada - Najpóźniej w czwartek wprowadzimy nowe obostrzenia

„Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia” - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki cytowany przez portal WAWAInfo.Choć rząd wcześniej zapewniał, że restrykcje zostaną zaostrzone, jeśli dzienna liczba wykrytych zakażeń wyniesie 30 tysięcy, to postanowił obostrzenia wcześniej.

Nowe obostrzenia, o których kierowcy muszą pamiętać
19.03.2022 14:39 Nowe obostrzenia - nawet 1000 zł mandatu dla kierowców

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom rząd nie wprowadził całkowitego lockdownu. Nie pojawiły się zatem ograniczenia w zakresie, np. swobodnego przemieszczania się. Nie oznacza to jednak, że w okresie wielkanocnym kierowcy nie muszą szczególnie uważać.

Kierowca z fałszywym prawem jazdy i wynikiem na koronawirusa
19.03.2022 14:38 Fałszywe prawo jazdy, łapówka i podrobione wyniki testów na koronawirusa

W sobotę, 27 marca, strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli w Wyżnem (Podkarpackie) czterech Bułgarów podróżujących busem. Wyniku zatrzymania pojazdu nikt raczej się nie spodziewał.Strażnicy placówki w Rzeszowie-Jesionce zatrzymali do kontroli legalności pobytu czwórkę cudzoziemców w busie na bułgarskich numerach rejestracyjnych. Podróżowało nim czterech mężczyzn w wieku od 19 do 67 lat.

Kierowca autobusu zasłabł w trakcie jazdy. Miał koronawirusa
19.03.2022 14:38 Autobus MZK w Jeleniej Górze staranował auto osobowe. Kierowca zasłabł przez koronawirusa

W Jeleniej Górze doszło do groźnego wypadku, w którym autobus MZK uderzył w zaparkowany samochód i przygniótł go do muru. Do zdarzenia doszło w środę, 31 marca, przed godziną 23, rondzie gdzie zbiegają się ulice Cieplicka i Rataja.Kierujący pojazdem mężczyzna zasłabł, przejechał przez rondo i parking, aby zatrzymać się na murze pod sklepem. W autobusie znajdowało się pięciu pasażerów, wszyscy samodzielnie opuścili pojazd. Nikt nie został ranny.