ZDrogi.pl > Kradzieże Samochodów

Kradzieże Samochodów

W Polsce kradzieże pojazdów, niestety ale są bardzo popularną praktyką. Jeżeli jesteś zainteresowany informacjami na ten temat, odwiedź zdrogi.pl

policja-kradzieze-aut
19.03.2022 14:59 Policja rozbiła grupę złodziei samochodów. Działali na terenie kilku miast - Wideo

Policja w Bydgoszczy rozbiła grupę złodziei samochodów. Dwóch członków złapano na gorącym uczynku. Sprawa wciąż jest rozwojowa.Policja Kryminalna z KW Bydgoszcz mogą pochwalić się rozpracowaniem grupy przestępczej mającej na koncie kradzieże w różnych miastach na terenie Polski. Śledztwo w ich sprawie było prowadzone pod nadzorem bydgoskiej prokuratury i trwało od dłuższego czasu. Funkcjonariusze zbierali dostępne informacje, aby skutecznie przystąpić do akcji.

policja-kradziony-jeep
19.03.2022 14:58 Uciekał kradzionym autem przed policją. Nagle samochód stanął w płomieniach

Warszawska policja ścigała osobę, która poruszała się kradzionym autem. Sprawca rozbił się, a auto stanęło w płomieniach. Funkcjonariusze w ostatniej chwili uratowali jego życie.Policja dostała zgłoszenie koło godziny 1 w nocy, że z ulicy Szaserów w Warszawie skradziono auto. Poszukiwany pojazd miał być ostatnio widziany na ulicy Modlińskiej. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z wydziału wywiadowczo-patrolowego z Targówka i Białołęki.

kradziez-plugow-snieznych
19.03.2022 14:57 Podlasie. W środku lata, policja dostała zgłoszenie o kradzieży pługów śnieżnych

Do nietypowej kradzieży doszło w miejscowości Szepietowo (woj. Podlaskie). Lokalna policja, w czerwcu otrzymała zgłoszenie o kradzieży dwóch pługów. Sprawców udało się błyskawicznie namierzyć.Jednak okoliczności tej kradzieży były zastanawiające. Po co, ktoś miałby kraść pługi do odśnieżania latem. Okazało się, że zostały skradzione we wrześniu 2020 roku z nieogrodzonej posesji. Nie wiadomo dlaczego dopiero teraz poszkodowany zgłosił to na policję.

kradzieze-samochodow-cbs
19.03.2022 14:56 Służby namierzyły dziuple złodziei samochodów. Kontrabanda była warta ponad pół miliona złotych

Służby znalazły dziuplę przestępców odpowiedzialnych za kradzieże samochodów. Na miejscu zabezpieczono skradzione części, wózek widłowy i całe auto. Łączna wartość kontrabandy oszacowano na ponad pół miliona złotych.Sprawą kradzieży samochodów zajmowali się policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego, wraz ze Strażą Graniczną w Terespolu i Policją w Siedlcach (woj. mazowieckie). Na terenie powiatu siedleckiego odkryto dziuplę, w której odkryto pochodzące z kradzieży części, maszyny budowlane, a nawet cały samochód.Jak ustalili funkcjonariusze, auta były kradzione w Polsce i na terenie innych państw Unii Europejskiej. Głównymi celami przestępców były samochody luksusowe. Po kradzieży zacierano ich znaki identyfikacyjne, a następnie rozbierano je na części.

nissan-gtr-przywlaszczony-przez-laweciarza
19.03.2022 14:56 Kierowca lawety pożyczył Nissana GT-R bez wiedzy klienta. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Nissan GT-R to niewątpliwie marzenie wielu fanów motoryzacji, nie tylko tej japońskiej. Kierowca lawety miał szczęście, że akurat posiadacz takowego chciał skorzystać z jego usług. Niestety, pracownik firmy transportowej nie poprzestał na oglądaniu auta.W Nissanie GT-R pojawił się błąd dotyczący skrzyni biegów. Zaniepokojony właściciel nie bagatelizował problemu i zadzwonił po lawetę. Laweciarz miał proste zadanie, załadować auto i zabrać je do serwisu Nissana. Pokusa przejechania się legendarnym GT-Rem była jednak zbyt silna, więc kierowca lawety "pożyczył" sobie auto klienta.

poscig-skradziona-mazda
19.03.2022 14:55 Pościg policji za kradzionym autem. Okazało się, że pochodziło z Niemiec

Policja wszczęła pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się później okazało, miał powody do ucieczki. Jechał autem skradzionym na terenie Niemiec.Pościg rozpoczął się w miejscowości Dzikowo (woj. lubuskie, niedaleko Krosna). Funkcjonariusze zauważyli Mazde CX5, którą postanowili skontrolować. Gdy dali kierowcy znak do zatrzymania się, z początku zwolnił, ale gdy tylko podjechał bliżej do punktu kontrolnego, od razu przyśpieszył. Mundurowi rzucili się do pościgu.

volksawgen-golf-w-krzakach
19.03.2022 14:54 Ukradł starego golfa i wylądował w rowie. Przed policją chował się w krzakach

Volkswagen Golf III generacji nie należy obecnie do drogich aut. Mimo to i tak padł łupem 31-letniego rabusia. Złodziej wpadł w kuriozalny sposób.Wieczorem w poniedziałek 17 maja, policjanci z komisariatu w Kietrzu (woj. opolskie) dostali zgłoszenie o kolizji z udziałem samochodu marki Volkswagen Golf. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, auto leżało w rowie. Problem w tym, że kierowcy nie było w pobliżu.

  • 1
  • 2