BMW próba kradzieży
Źródło: Świętokrzyska Policja

Chciał ukraść BMW. Uruchamiał samochód przez 10 godzin

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Stycznia 2021

BMW jest znaną marką samochodów, która w środowisku motoryzacyjnym wywołuje mieszane uczucia. Pewien złodziej chciał wejść w posiadanie pewnego egzemplarza bawarskiego samochodu. Próbował uruchomić silnik przez 10 godzin. Teraz czeka go bardzo surowa kara.

Chciał ukraść BMW. Przez 10 godzin męczył się z uruchomieniem auta. Wpadł w ręce świętokrzyskiej policji.

Historia, która wydarzyła się na jednym z parkingów w Skarżysku Kamiennej jest po prostu kuriozalna. 21-latek usiłował ukraść samochód marki BMW, do czego jednak nie doszło. Młody mężczyzna miał ogromne problemy z uruchomieniem auta.

Do tej niecodziennej, a zarazem śmiesznej sytuacji doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na jednym z parkingów w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie).

W piątek 8 stycznia, tamtejsza policja została zawiadomiona o popełnieniu przestępstwa. Mężczyzna, który wykonał zgłosił zawiadomienie, informował, że wewnątrz jego pojazdu znajduje się złodziej, któy próbuje ukraść jego samochód.

Gdy na miejscu zjawiła się policja, młody mężczyzna majstrował przy kostkach instalacji elektrycznej pojazdu. Kontakt ze złodziejem był jednak bardzo utrudniony.

Śmierć spotkała go podczas pracy. Kierowca śmieciarki został zmiażdżony przez ciężarówkę - WideoŚmierć spotkała go podczas pracy. Kierowca śmieciarki został zmiażdżony przez ciężarówkę - WideoCzytaj dalej

Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie zawiniątko z niewielką ilością białego proszku. Wstępnie został on zakwalifikowany jako amfetamina.

Bezczelna próba kradzieży BMW. Złodziej nie był w stanie ukraść upragnionego samochodu.

Wiadomo, że 21-latek widziany był w BMW już po północy. Oznacza to, że przez około 10 godzin nie był w stanie ukraść osobowego BMW. Najprawdopodobniej chciał tego dokonać, poprzez ingerencję w instalację elektryczną. Niestety dla niego to zadanie przerosło jego umiejętności.

Finalnie, 21-latek i tak zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem do samochodu wartego 12 tys. zł grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wiadomo również, że mężczyzna nie złożył wyjaśnień i nie przyznał się do winy.

Niestety, ale w ostatnim czasie polscy złodzieje znacząco się rozochocili. Jeden z nich podczas próby kradzieży zawisł na hałdzie śniegu. Próbował ukraść paczkę od kuriera.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł