ZDrogi.pl > Aktualności > Policja rozbiła grupę złodziei samochodów. Działali na terenie kilku miast - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:59

Policja rozbiła grupę złodziei samochodów. Działali na terenie kilku miast - Wideo

policja-kradzieze-aut
Youtube.com KWP Bydgoszcz

Policja w Bydgoszczy rozbiła grupę złodziei samochodów. Dwóch członków złapano na gorącym uczynku. Sprawa wciąż jest rozwojowa.

Policja Kryminalna z KW Bydgoszcz mogą pochwalić się rozpracowaniem grupy przestępczej mającej na koncie kradzieże w różnych miastach na terenie Polski. Śledztwo w ich sprawie było prowadzone pod nadzorem bydgoskiej prokuratury i trwało od dłuższego czasu. Funkcjonariusze zbierali dostępne informacje, aby skutecznie przystąpić do akcji.

Policja zatrzymała grupę odpowiedzialną za kradzieże aut

Jak udało się ustalić śledczym, sprawcami byli najprawdopodobniej dwaj mieszkańcy Inowrocławia. Specjalizując się w jednej marce, kradli w Bydgoszczy, Toruniu o Włocławku. Wiadomo również o kradzieżach w Gdańsku, Łodzi, czy Poznaniu.

Sprawcy zostali złapani w województwie wielkopolskim, a dokładniej w Wągrowcu. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców w wieku 68 i 42-lata. Obaj zostali złapani kilka minut po włamaniu się do zaparkowanej mazdy. Na widok policji jeden z nich próbował pieszej ucieczki, ale szybko został złapany.

Jak później ustaliła policja, młodszy odpowiadał za włamania i uruchomienie auta, a starszy później prowadził skradzione auto. Sprawcy meli przy sobie urządzenia służące do wyłamywania wkładki zamka oraz urządzenie elektroniczne. Po przeprowadzeniu czynności, auto zwrócone właścicielowi.

Policja wciąż pracuje nad sprawą

Zatrzymani mężczyźni trafili przed oblicze prokuratury w Bydgoszczy. Postawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także kradzieży z włamaniem. Grupa działała od lipca 2020 roku.

Prokuratura nałożyła na zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Jak jednak zaznacza policja, mężczyźni mieli już wcześniej na koncie przestępstwa samochodowe. Sprawa wciąż jest w toku i lista zarzutów może się zwiększyć.

Źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane