ZDrogi.pl > Aktualności > Podlasie. W środku lata, policja dostała zgłoszenie o kradzieży pługów śnieżnych
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:57

Podlasie. W środku lata, policja dostała zgłoszenie o kradzieży pługów śnieżnych

kradziez-plugow-snieznych
KPP Wysokie Mazowieckie

Do nietypowej kradzieży doszło w miejscowości Szepietowo (woj. Podlaskie). Lokalna policja, w czerwcu otrzymała zgłoszenie o kradzieży dwóch pługów. Sprawców udało się błyskawicznie namierzyć.

Jednak okoliczności tej kradzieży były zastanawiające. Po co, ktoś miałby kraść pługi do odśnieżania latem. Okazało się, że zostały skradzione we wrześniu 2020 roku z nieogrodzonej posesji. Nie wiadomo dlaczego dopiero teraz poszkodowany zgłosił to na policję.

Kradzież pługów śnieżnych, sprawcy pomylili pory roku

Właściciel maszyn rolniczych poinformował, że straty wynikające z kradzieży wyniosły 10 tys. zł. Sprawą zajęli się kryminalni, udało im się ustalić, że sprawcami są dwaj mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego. Dwóch 21-latków zatrzymano pod zarzutami kradzieży.

Obu mężczyznom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Cóż, jeśli faktycznie do kradzieży doszło we wrześniu, to wygląda na to, że chcieli się przygotować do zimy. Ewentualnie sprzedać skradzione pojazdy tuż przed zimą, kiedy będzie na nie wysoki popyt. To jednak nie uszło im na sucho.

Kradzież dwóch pługów śnieżnych musiała wyglądać co najmniej spektakularnie

Zastanawiające jest również, jak odjechali pługiem śnieżnym z miejsca zdarzenia. Czy nikt nie uznał za podejrzane, że we wrześniu, drogą publiczną jechał pojazd do odśnieżania? Jest to równie dziwne, jak czas, który upłynął od kradzieży do zgłoszenia. Wygląda jednak na to, że nie poznamy więcej szczegółów, bo policja po prostu więcej ich nie podała.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: KPP Wysokie Mazowieckie