ZDrogi.pl > Aktualności > W 30 sekund otworzył zamknięty samochód. Wystarczył jeden prosty sposób - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:46

W 30 sekund otworzył zamknięty samochód. Wystarczył jeden prosty sposób - Wideo

Kradzież samochodu
Viral Hog / Youtube

Kradzież auta? Nic z tych rzeczy. Ten mężczyzna pokazał, że jest w stanie otworzyć zablokowany samochód w 30 sekund. Wykorzystał specjalny sprzęt.

Nie od dziś wiadomo, że złodzieje samochodów to bardzo poważna plaga w każdym kraju. Wymyślają oni coraz to nowsze, a zarazem skomplikowane systemy, które pomagają im w szybki sposób dostać się do cudzego auta.

Pewien Amerykanin udowodnił, że wystarczy jedynie 30 sekund, aby otworzyć dowolnego samochodu. Warto zaznaczyć, że mężczyzna nie jest złodziejem, a filmik jest demonstracją jego sposobu, a zarazem umiejętności.

Ten konkretny pracownik lawety to prawdziwa złota rączka. Niewątpliwie w sytuacji, gdy zatrzaśniesz swoje kluczki wewnątrz auta bądź po prostu je zgubisz, on przybędzie z pomocą i otworzy je w mgnieniu oka.

Właśnie taka nieciekawa sytuacja przytrafiła się pewnemu właścicielowi Hyundaia Elantra, który zatrzasnął kluczyki w swoim wozie. Bez wahania zadzwonił po pomoc drogową. Jak się okazało, był to strzał w 10!

Kierowca lawety postanowił działać i w bardzo szybki sposób odblokował zamknięty pojazd. Wsunął poduszkę powietrzną w szczelinę w drzwiach od strony kierowcy i zaczął ją pompować. 

Zaraz po nadmuchaniu powstała spora szczelina, która przydała się podczas późniejszego otwarcia samochodu. Oczywiście, zanim doszło do włożenia kluczyków do stacyjki, uruchomił się alarm, jednak nie odstraszyłby on w żaden sposób potencjalnego złodzieja.

Mężczyzna pracujący na lawecie pokazał, że ma pewną rękę oraz spore umiejętności. Cała akcja została przeprowadzona szybko oraz skutecznie. 

W dzisiejszych czasach nowoczesne pojazdy mają wiele rewolucyjnych systemów, które pozwalają na otwarcie samochód bez pomocy kluczyka. Technologia idzie do przodu, a wraz z nią pojawiają się coraz to nowsze sposoby na kradzieże samochód.

Kradzieże samochodów są poważnym problemem dzisiejszego świata. Każdy kierowca powinien mieć się na baczności.

Złodzieje w odpowiedni sposób przystosowują się do rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w nowoczesnych pojazdach. W tym celu opracowują to coraz to nowsze metody. Przypadek z Lublińca daje wiele do myślenia. Wystarczy jedynie chwila, by twój samochód zmienił właściela.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl