ZDrogi.pl > Aktualności > Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:47

Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Kradzież auta dziecko w środku
Jan BIELECKI/East News

Kradzież auta z happy endem. Matka stała jak wryta

Kradzież auta wydarzyła się na parkingu pod małym sklepem spożywczym. Kobieta zaparkowała swoją Hondę Pilot na parkingu, zostawiając czteroletniego syna na tylnej kanapie. Matka miała wejść tylko na błyskawiczne zakupy po mięso i mleko.

Nagle pracownik sklepu zaalarmował kobietę, że ktoś włamuje się do jej auta. Wtedy dopiero spostrzegła, jak Honda oddala się wraz z jej synem w środku. Po chwili, ku jej zaskoczeniu samochód zawrócił.

Sprawca kradzieży auta wysiadł ze środka i zaczął grozić matce policją za zostawienie dziecka bez opieki. Jak już skończył udzielać reprymendy kobiecie, wysadził dziecko z auta i znów odjechał kradzioną Hondą.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Sprawa trafiła na lokalną policję. Funkcjonariusze stanęli jednak w obronie matki, zaznaczając, że auto zostało zaparkowane blisko wejścia do sklepu i pozostawało cały czas w zasięgu jej wzroku, to też nie można jej oskarżyć o zostawienie dziecka bez opieki.

Jednak jeden z funkcjonariuszy zaznaczy, że kobieta popełniła dwa krytyczne błędy, które doprowadziły do kradzieży auta. Przede wszystkim zostawiła samochód z otwartymi drzwiami i odpalonym silnikiem, a jak wiadomo, okazja czyni złodzieja.

- Będąc matką, jesteśmy bardzo zajęte, więc czasami w pośpiechu opuszczamy gardę i wtedy to może skończyć się tragicznie. Cieszę się, że mojemu dziecko nic się nie stało i nigdy nie zrobię tego drugi raz - podkreślała kobieta.

Policjanci odnaleźli auto z kradzieży. "Szlachetny" złodziej wciąż jest poszukiwany

Auto zostało znalezione kilka godzin po zdarzeniu w Portland. Zostało porzucone, a przestępcy wciąż nie udało się schwytać. Obecnie jest poszukiwany przez policję.

Jak pisze Daily Mail, to 20, bądź 30-letni mężczyzna z charakterystycznymi, ciemnymi plecionymi włosami. Do zdarzenia doszło w Beaverton (Oregon, USA), przestępca może znajdować się także w Portland.

Również polskie prawo przewiduje karę za podobny brak odpowiedzialności

Ta kradzież auta mogła zakończyć się tragicznie, ale na szczęście kobieta trafiła na "przyzwoitego" złodzieja. Dlatego pod żadnym pozorem nie powinniśmy zostawiać auta otwartego, z odpalonym silnikiem, a przede wszystkim z dzieckiem w środku. Szczególnie że również w polskim prawie grożą za to sankcje.

- [...] kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany - czytamy w art. 106 Kodeksu wykroczeń.

Źródło: Daily Mail

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane