Kradzież auta dziecko w środku
Źródło: Jan BIELECKI/East News

Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
19 Stycznia 2021

Kradzież auta mogła zakończy się tragicznie dla 4-letniego dziecka siedzącego na tylnej kanapie. Samochodem próbował zbiec złodziej, który skorzystał z otwartych drzwi i odpalonego silnika. Gdy sprawca zauważył 4-latka z tyłu, wrócił do matki i groził jej policją za zostawienie syna w środku.

Kradzież auta z happy endem. Matka stała jak wryta

Kradzież auta wydarzyła się na parkingu pod małym sklepem spożywczym. Kobieta zaparkowała swoją Hondę Pilot na parkingu, zostawiając czteroletniego syna na tylnej kanapie. Matka miała wejść tylko na błyskawiczne zakupy po mięso i mleko.

Nagle pracownik sklepu zaalarmował kobietę, że ktoś włamuje się do jej auta. Wtedy dopiero spostrzegła, jak Honda oddala się wraz z jej synem w środku. Po chwili, ku jej zaskoczeniu samochód zawrócił.

Sprawca kradzieży auta wysiadł ze środka i zaczął grozić matce policją za zostawienie dziecka bez opieki. Jak już skończył udzielać reprymendy kobiecie, wysadził dziecko z auta i znów odjechał kradzioną Hondą.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Sprawa trafiła na lokalną policję. Funkcjonariusze stanęli jednak w obronie matki, zaznaczając, że auto zostało zaparkowane blisko wejścia do sklepu i pozostawało cały czas w zasięgu jej wzroku, to też nie można jej oskarżyć o zostawienie dziecka bez opieki.

Jednak jeden z funkcjonariuszy zaznaczy, że kobieta popełniła dwa krytyczne błędy, które doprowadziły do kradzieży auta. Przede wszystkim zostawiła samochód z otwartymi drzwiami i odpalonym silnikiem, a jak wiadomo, okazja czyni złodzieja.

- Będąc matką, jesteśmy bardzo zajęte, więc czasami w pośpiechu opuszczamy gardę i wtedy to może skończyć się tragicznie. Cieszę się, że mojemu dziecko nic się nie stało i nigdy nie zrobię tego drugi raz - podkreślała kobieta.

Policjanci odnaleźli auto z kradzieży. "Szlachetny" złodziej wciąż jest poszukiwany

Auto zostało znalezione kilka godzin po zdarzeniu w Portland. Zostało porzucone, a przestępcy wciąż nie udało się schwytać. Obecnie jest poszukiwany przez policję.

Jak pisze Daily Mail, to 20, bądź 30-letni mężczyzna z charakterystycznymi, ciemnymi plecionymi włosami. Do zdarzenia doszło w Beaverton (Oregon, USA), przestępca może znajdować się także w Portland.

Również polskie prawo przewiduje karę za podobny brak odpowiedzialności

Ta kradzież auta mogła zakończyć się tragicznie, ale na szczęście kobieta trafiła na "przyzwoitego" złodzieja. Dlatego pod żadnym pozorem nie powinniśmy zostawiać auta otwartego, z odpalonym silnikiem, a przede wszystkim z dzieckiem w środku. Szczególnie że również w polskim prawie grożą za to sankcje.

- [...] kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany - czytamy w art. 106 Kodeksu wykroczeń.

Źródło: Daily Mail

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł