ZDrogi.pl > Aktualności > Kierowca Porsche w prosty sposób przechytrzył uzbrojonego porywacza. Wystarczył jeden ruch - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:45

Kierowca Porsche w prosty sposób przechytrzył uzbrojonego porywacza. Wystarczył jeden ruch - Wideo

Porsche kierowca
Youtube

Brawurowa ucieczka Porsche 911 przed groźnym napastnikiem. Ten kierowca w prosty sposób przechytrzył zuchwałego porywacza.

Nie od dziś wiadomo, że luksusowe samochody są obiektem pożądania wielu osób. W tym przypadku doszło do próby porwania właściciela niemieckiego samochodu, który od samego początku był ewidentnym celem ataku niebezpiecznych napastników.

To bardzo nietypowe zdarzenie zostało zarejestrowane przez jedną z kamer zamontowaną przed ekskluzywną posiadłością w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Na nagraniu widać, że kierowca Porsche w łatwy sposób udaremnił atak porywaczy.

Poniższe wideo zostało udostępnione na jednej z grup obywatelskich z RPA. Widać na nim, jak Porsche 911 wjeżdża na podjazd luksusowej posiadłości. Tuż za nim, jedzie BMW Serii 3, które miało odegrać kluczową rolę w porwaniu. Coś jednak poszło nie tak, jak trzeba i chytry plan spalił na panewce.

Gdy Porsche dojeżdża do bramy domu, BMW zaczyna cofać, mając na celu skuteczne zablokowanie ewentualnej drogi ucieczki. Z bawarskiego wozu wyskakuje porywacz, który wymachując z bronią w ręku, stara się przestraszyć swoją ofiarę.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Ta sztuka się mu nie udaje. Kierowca Porsche w bardzo szybki, a zarazem prosty sposób oszukuje porywaczy, dodatkowo uszkadzając ich pojazd. Przejeżdża obok BMW i szybko ucieka z miejsca zdarzenia. 

Rzezimieszek jest wyraźnie zdumiony i nie może dojść do siebie po całym zdarzeniu. Mężczyzna nie jest pewien, czy chce zaatakować kierowcę, czy może odpuścić i wrócić do swojego samochodu. Ostatecznie sprytnie opracowany plan nie zostaje zrealizowany i porywacze muszą obejść się smakiem. 

Poniższa sytuacja jest naprawdę dynamiczna. Wszystko działo się w odstępie kilkunastu sekund, dlatego tym bardziej należy podkreślić dobry refleks oraz trzeźwość umysłu kierowcy Porsche. Pomimo ciężkiego położenia, zachował spokój i w bardzo prosty sposób wybrnął z niebezpiecznego incydentu.

Niestety, ale zarówno kradzieże samochodów, jak i porwania to ciemna strona, szczególnie Afrykańskich państw. Liczba tego typu zdarzeń jest po prostu zatrważająca. Nagranie z RPA idealnie potwierdzą tę tezę.

Do równie nietypowego zdarzenia doszło kilka dni temu w Australii. Słodki miś Koala doprowadził do poważnego karambolu. Po wszystkim postanowił zostać kierowcą i wskoczył za kierownicę.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w mieście Adelaide w południowej Australii. Koala próbował przejść przez sześciopasmową autostradę w południowej Australii. Niestety spowodował karambol z udziałem pięciu samochodów.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefinedundefinedundefined