Porsche kierowca
Źródło: Youtube

Kierowca Porsche w prosty sposób przechytrzył uzbrojonego porywacza. Wystarczył jeden ruch - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Lutego 2021

Porsche to marka samochodów, która przyciąga do siebie wielu motoryzacyjnych fanów. W tym przypadku skusiła porywacza, który w bardzo zuchwały sposób chciał porwać bogatego właściciela niemieckiego auta. Ten w całej sytuacji pokazał, że ma głowę nie od parady i w skuteczny sposób udaremnił jego atak.

Brawurowa ucieczka Porsche 911 przed groźnym napastnikiem. Ten kierowca w prosty sposób przechytrzył zuchwałego porywacza.

Nie od dziś wiadomo, że luksusowe samochody są obiektem pożądania wielu osób. W tym przypadku doszło do próby porwania właściciela niemieckiego samochodu, który od samego początku był ewidentnym celem ataku niebezpiecznych napastników.

To bardzo nietypowe zdarzenie zostało zarejestrowane przez jedną z kamer zamontowaną przed ekskluzywną posiadłością w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Na nagraniu widać, że kierowca Porsche w łatwy sposób udaremnił atak porywaczy.

Poniższe wideo zostało udostępnione na jednej z grup obywatelskich z RPA. Widać na nim, jak Porsche 911 wjeżdża na podjazd luksusowej posiadłości. Tuż za nim, jedzie BMW Serii 3, które miało odegrać kluczową rolę w porwaniu. Coś jednak poszło nie tak, jak trzeba i chytry plan spalił na panewce.

Gdy Porsche dojeżdża do bramy domu, BMW zaczyna cofać, mając na celu skuteczne zablokowanie ewentualnej drogi ucieczki. Z bawarskiego wozu wyskakuje porywacz, który wymachując z bronią w ręku, stara się przestraszyć swoją ofiarę.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Ta sztuka się mu nie udaje. Kierowca Porsche w bardzo szybki, a zarazem prosty sposób oszukuje porywaczy, dodatkowo uszkadzając ich pojazd. Przejeżdża obok BMW i szybko ucieka z miejsca zdarzenia.

Rzezimieszek jest wyraźnie zdumiony i nie może dojść do siebie po całym zdarzeniu. Mężczyzna nie jest pewien, czy chce zaatakować kierowcę, czy może odpuścić i wrócić do swojego samochodu. Ostatecznie sprytnie opracowany plan nie zostaje zrealizowany i porywacze muszą obejść się smakiem.

Poniższa sytuacja jest naprawdę dynamiczna. Wszystko działo się w odstępie kilkunastu sekund, dlatego tym bardziej należy podkreślić dobry refleks oraz trzeźwość umysłu kierowcy Porsche. Pomimo ciężkiego położenia, zachował spokój i w bardzo prosty sposób wybrnął z niebezpiecznego incydentu.

Niestety, ale zarówno kradzieże samochodów, jak i porwania to ciemna strona, szczególnie Afrykańskich państw. Liczba tego typu zdarzeń jest po prostu zatrważająca. Nagranie z RPA idealnie potwierdzą tę tezę.

Do równie nietypowego zdarzenia doszło kilka dni temu w Australii. Słodki miś Koala doprowadził do poważnego karambolu. Po wszystkim postanowił zostać kierowcą i wskoczył za kierownicę.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w mieście Adelaide w południowej Australii. Koala próbował przejść przez sześciopasmową autostradę w południowej Australii. Niestety spowodował karambol z udziałem pięciu samochodów.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł