ZDrogi.pl > Kradzieże Samochodów

Kradzieże Samochodów

kradzieze-samochodow-policja-zatrzymala
19.03.2022 14:42 Sukces warszawskiej policji. Zatrzymali złodzieja drogich aut, dorwali też pasera - Wideo

Kradzieże samochodów były jego specjalnością. W końcu przestępca musiał wpaść. Komenda Stołeczna Policji zamieściła nagranie z zatrzymania sprawcy.Kradzieże samochodów, choć nie są już tak powszechne jak w latach 90', to wciąż nie brakuje przestępców, którzy się nią trudnią. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową namierzyli przestępcę odpowiedzialnego za przywłaszczenie sobie drogich pojazdów. Zatrzymali go w wyjątkowo efektowny sposób.

kradzieze-samochodow-zlapany-sprawca
19.03.2022 14:41 Policja złapała młodego złodzieja. Uciekał przed nimi autem za 100 tys. zł

Kradzieże samochodów dotykają obecnie głównie właścicieli w miarę młodych i drogich. Tak było i tym razem, 18-latek ukradł nissana wycenianego na ok. 100 tys. zł. Próbował nim uciec przed policją.Kradzieżami samochodów zajmuje się Wydział do Walki z Przestępczością Samochodową. Funkcjonariusze łódzkiej jednostki 19 kwietnia wraz z Wydziałem Wywiadowczym i Wydziałem do Walki z Przestępczością Narkotykową, patrolowali ulice Łodzi. Szczególną uwagę przykładali do uliczek i parkingów osiedlowych.

policja-resztki-kradzionego-auta
19.03.2022 14:41 Policja zatrzymała złodziei samochodów. W ich dziupli znaleźli wiele dowodów

Policja z Białej Podlaskiej poinformowała o zatrzymaniu złodziei aut. Funkcjonariusze na miejscu znaleźli już tylko pozostałości zdemontowanego samochodu.Policjanci zajmujący się przestępczością przeciw mieniu, badali sprawę kradzieży osobowego forda. Jak ustalili policjanci, pojazd miał awarię i z tego powodu został zostawiony w miejscowości Swory (woj. lubelskie) niedaleko drogi krajowej.

policja-zatrzymanie-sprawcy
19.03.2022 14:41 Legendarny złodziej aut złapany. Polska policja potrzebowała do tego aż 3 lat - Wideo

Policja pochwaliła się zatrzymaniem legendarnego przestępcy specjalizującego się w kradzieży aut. Złodziej ps. "Lala" ukrywał się w powiecie Wołomińskim. Znaleziono także jego łupy i wspólnika.Policja puściła za "Lalą" list gończy, ale 36-letni przestępca ukrywał się przez trzy lata. W końcu wydział do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji (KSP) wpadł na ślad poszukiwanego. Wraz z Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji KSP wkroczono na prywatną posesję w Starych Lipinach (pow. wołomiński, woj. mazowieckie).

kradzieze-samochodow-bmw-m2-brama
19.03.2022 14:41 Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Kradzieże aut często są przeprowadzane metodą "na walizkę". Złodzieje wykorzystują nowe technologie, dzięki którym mogą odpalić auto bez wyłamywania zamków i stacyjki. Ci z technologią radzili sobie nieźle, ale powstrzymała ich prosta brama.Do próby kradzieży auta doszło jeszcze w grudniu 22 roku. Złodzieje obrali sobie na cel nie byle jakie auto, bo BMW M2. Samochód debiutował na rynku w 2015 roku, wciąż jest produkowany, a ceny nawet używanych egzemplarzy zaczynają się od kwoty ok. 150 tys. zł. >

kradzieze-samochodow-zlodziej-myjka
19.03.2022 14:40 Nieudana kradzież na myjni. Złodziej dostał strumieniem wody w twarz - Wideo

Kradzieże samochodów nie są już tak powszechne jak w latach 90', ale to nie znaczy, że zjawisko kompletnie zniknęło. Ten złodziej próbował ukraść kobiecie auto z myjki. Jednak właścicielka nie dała sobie w kaszę dmuchać.Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży samochodu. Wpadli po nieudanym skoku, który udaremniła właścicielka auta.Do zdarzenia doszło 11 kwietnia koło godziny 21.20 na stacji paliw w Bolkowie (woj. dolnośląskie). Kobieta przyjechała w aucie marki Audi, aby umyć swój samochód na myjni samoobsługowej.Gdy właścicielka myła samochód, do drzwi podszedł mężczyzna w koszulce z napisem POLICJA. Miało to zapewne uśpić czujność ofiary.Następnie sprawca otworzył drzwi i zobaczył kluczyki w stacyjce, podjął próbę kradzieży. Kobieta jednak błyskawicznie zareagowała i potraktowała mężczyznę myjką.Biorąc pod uwagę, jak wysokie jest ciśnienie na takiej myjce, złodziej dostał nie lada nauczkę. Kobieta wsiadała na chwilę do auta (prawdopodobnie zabrała kluczyki), po czym jakby nigdy nic wróciła do mycia karoserii.Podejrzany o kradzież auta został szybko złapanyPo umyciu pojazdu właścicielka audi zadzwoniła na policję, powiadomić o próbie kradzieży. Funkcjonariusze w trakcie patolu natrafili na poszukiwany pojazd, którym oddalił się złodziej.29-letni sprawca został zatrzymany wraz z 31-letnim kolegą, prawdopodobnie wspólnikiem. W bieliźnie rabusia, policjanci znaleźli ukryte narkotyki.Obaj mężczyźni spędzili noc w areszcie. Dzień później usłyszeli zarzuty od Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze. Obaj odpowiedzą za próbę kradzieży samochodu.Młodszy z mężczyzn odpowie także za posiadanie narkotyków oraz noszenie ubioru z napisem POLICJA). Sprawcy są pod dozorem policji.Pamiętajmy, żeby podczas mycia samochodu zabrać klucze ze stacyjki. Mało kto zamyka pojazd w trakcie wizyty na myjni, ale nie twórzmy złodziejom okazji i przynajmniej nie zostawiajmy w środku cennych przedmiotów.Źródło: Policja Dolnośląska

kradziez-samochodu-stare-bmw
19.03.2022 14:37 Jechał na przesłuchanie do prokuratury. Żeby się nie spóźnić, ukradł samochód

Mężczyzna, który dopuścił się kradzieży samochodu, został złapany przez policję. Jak się później tłumaczył, uciekł mu autobus. Dlatego zdecydował się "pożyczyć" czyjeś auto.Kradzież samochodów współcześnie, odbywa się głównie w celu rozebrania ich na części, bądź wywozu za granicę. Czyli zwykle chodzi o jedno, o szybki zarobek. W tym wypadku motywacje złodzieja były jednak zgoła inne.Podejrzenie policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie (woj. warmińsko-mazurskie) wzbudziło BMW E39. Auto stało porzucone przy drodze w gminie Pozedrze.Od kilku dni, nikt z tego samochodu nie korzystał. Policjanci sprawdzili pojazd, spisując numer VIN. Szybko ustalono, że skradziono go kilka dni temu w Ełku.Zobacz także: Motocykliści cudem uszli z życiem. Na drodze zaatakował ich ogromny tygrys - WideoPojazd został zwrócony do prawowitego właściciela. Policjanci zajęli się natomiast ustaleniem sprawcy.

  • 1
  • 2