ZDrogi.pl
Nissan GT-R autolaweta

Youtube.com Rivsu Imports

Kierowca lawety pożyczył Nissana GT-R bez wiedzy klienta. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Nissan GT-R to niewątpliwie marzenie wielu fanów motoryzacji, nie tylko tej japońskiej. Kierowca lawety miał szczęście, że akurat posiadacz takowego chciał skorzystać z jego usług. Niestety, pracownik firmy transportowej nie poprzestał na oglądaniu auta.

W Nissanie GT-R pojawił się błąd dotyczący skrzyni biegów. Zaniepokojony właściciel nie bagatelizował problemu i zadzwonił po lawetę. Laweciarz miał proste zadanie, załadować auto i zabrać je do serwisu Nissana. Pokusa przejechania się legendarnym GT-Rem była jednak zbyt silna, więc kierowca lawety "pożyczył" sobie auto klienta.

Nissan GT-R pożyczony przez laweciarza. Właściciel miał nic nie wiedzieć

Już sam fakt, że jeździł samochodem klienta, był wątpliwy moralnie (jak i prawnie), ale to tylko jedno z wielu przewinień. Sprawca nie oszczędzał samochodu, co biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo awarii skrzyni biegów, mogło wpędzić właściciela w jeszcze większy koszty. O tyle dobrze, że nie spowodował wypadku.

Laweciarz podjechał Nissanem GT-R do swoich znajomych, żeby nim się pochwalić. Później pozwolił jednemu z nich przejechać się samochodem. Co więcej, sprawcy robili jeszcze zdjęcia nissana, uwieczniając tym samym swoje przestępstwo.

OSP Szczutowo

Potworne zderzenie dwóch motocyklistów. Jeden z nich zginął na miejscu

CZYTAJ DALEJ

Jeden ze znajomych laweciarza zaczął grzebać w rzeczach właściciela Nissana GT-R. Choć "pożyczający" próbował go powstrzymać, ostatecznie zgodził się na to, żeby mężczyzna zabrał drogie okulary słoneczne i ładowarkę do gniazda zapalniczki. To tylko dołożyło zarzutów dla sprawcy.

Laweciarz wpadł przez kamerę, którą zamontował właściciel Nissana GT-R

Jak się okazało, zajście zostało zarejestrowane przez kamerę zamontowaną w aucie. Laweciarz w pewnym momencie zorientował się, że jest nagrywany i próbował odłączyć kamerkę. Było już za późno, bo całe zajście zdążyło się zagrać. Jednak właściciel wciąż nie wie, co działo się z jego autem, gdy kamera została wyłączona.

Posiadacz Nissana GT-R po obejrzeniu nagrania zgłosił sprawę na policję i opisał ją na forum dla właścicieli GT-Rów. Funkcjonariusze zatrzymali laweciarza pod zarzutem włamania i użycia samochody bez zgody jego prawowitego właściciela. Zatrzymani zostali również jego znajomi, za współudział a ich facjaty pojawiły się później w telewizji.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: gtrlife.com

Podobne artykuły

Merceds G klasy z kartonu

Aktualności

Zbudował Mercedesa klasy G AMG z kartonu i z tego co znalazł na złomie

Czytaj więcej >
Sposób jazdy może pomóc w diagnozowaniu chorób

Aktualności

Pokaż mi jak jeździsz, a powiem czy grozi ci demencja

Czytaj więcej >
Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >