Kradzież samochodu
Źródło: STOP CHAM

Złodzieje ukradli Audi A6 metodą na walizkę. Wszystko wyglądało na banalnie proste - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Lutego 2021

Kradzież samochodu jest prawdziwym koszmarem każdego kierowcy. Wszyscy dobrze wiemy, że wraz z rozwojem technologii, złodzieje również wykorzystują coraz to nowsze sposoby. W ostatnim czasie w półświatku bryluje metoda na tzw. walizkę. Poniższe nagranie pokazuje, że sposób jest bardzo niebezpieczny.

Kradzież Audi A6 prosto spod domu. Złodziejom wystarczyła chwila by uruchomić samochód.

W ostatnim czasie bardzo popularną metodą wykorzystywaną przez złodziei jest tzw. metoda na walizkę. Wykorzystuje ona fakt, że w nowszych modelach do bezpośredniego uruchomienia pojazdu nie potrzebujemy kluczyka.

Każdy z nas wie, że takie rozwiązanie jest wygodne, jednak generuje również poważne zagrożenie kradzieży. Metoda wykorzystuje nowoczesną technologię, by skutecznie imitować sygnał kluczyka. Dzięki temu złodzieje w bardzo łatwy sposób mogą sprawić, by nasz samochód jakimś cudem zniknął spod domu. Niestety, ale również było i w tym przypadku. Audi A6 w banalnie prosty sposób trafiło w ręce złodziei.

Do tego zdarzenia doszło w środę 17 lutego we Wrocławiu na ulicy Fabrycznej. Około godziny 4.55 złodzieje uruchomili silnik i w prosty sposób odjechali nie wzbudzając jakichkolwiek podejrzeń. Byli oni tak bezczelni, że zamknęli za sobą bramę.

Niestety, ale rano właściciel samochodu miał bardzo przykrą niespodziankę. Jego Audi A6 w łatwy sposób trafiło w ręce złodziei. Pomogła im metoda na walizkę.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Wiele osób patrząc na to nagranie zastanawia się, czy istnieje skuteczny sposób, który pomoże w obronie przed tą niezwykle skuteczną metodą.

Polega ona w głównej mierze na wykorzystaniu dwóch urządzeń radiowych. Jedno z nich umieszcza się w niewielkiej odległości od kluczyka. Zmiana częstotliwości umożliwia przekazanie sygnału na większą odległość. Druga osoba stoi przy samochodzie ze specjalnym odbiornikiem, dzięki któremu w łatwy sposób można otworzyć i uruchomić pojazd. Również i tak było w tym przypadku.

W krótkim skrócie można powiedzieć, że jeżeli złodziej znajduje się w pobliżu kluczyka, to bardzo prosto może dojść do kradzieży. Nagranie pokazuje, że mężczyzna podchodzi do drzwi, przez co może złapać sygnał kluczyka i pomóc koledze w odpaleniu samochodu.

Warto podkreślić, że amatorzy cudzej własności najczęściej w bezlitosny sposób wykorzystują fakt, że właściciele aut zostawiają kluczyki swoich pojazdów na parapecie okna lub w pobliżu drzwi wejściowych od domu. Wówczas łatwiej o popełnienie przestępstwa. Co ciekawe zasięg wzmocnionego sygnału może sięgać nawet 800 metrów.

Polska policja ostrzega właścicieli pojazdów z systemem keyless, by w odpowiedni sposób zabezpieczali kluczyk bezprzewodowy.

- W trakcie przebywania w domu powinien on znajdować się jak najdalej od ścian zewnętrznych, wejścia do domu, najlepiej w izolowanej strefie - metalowym pudełku lub zawinięty w folię aluminiową - tak, aby uniemożliwić przechwycenie sygnału emitowanego przez kluczyk -radzi asp. szt. Wojciech Jabłoński z wydziału prasowego dolnośląskiej policji.

Źródło: STOP CHAM

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł