ZDrogi.pl > Na drogach > Śląsk. 21-latka ukradła busa, który szybko się zepsuł, więc przywłaszczyła sobie lawetę
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:58

Śląsk. 21-latka ukradła busa, który szybko się zepsuł, więc przywłaszczyła sobie lawetę

kradzieze-samochodow-21-latka
Śląska Policja

21-letnia kobieta próbowała kradzież samochodu marki fiat. Nie mogła go jednak odpalić, więc ukradła busa, który szybko się zepsuł. Następnie zdecydowała się na kradzież lawety

W krótkim czasie doszło do dwóch kradzieży samochodów (i jednej próby), a za wszystkie odpowiedzialna była jedna, 21-letnia kobieta. Jej pierwsza próba przywłaszczenia cudzego mienia miała miejsce 29 czerwca na terenie powiatu cieszyńskiego (woj. śląskie).

Dwie kradzieże samochodów, w krótkim czasie

Na początku kobieta próbowała ukraść fiata. Nie mogła go jednak odpalić, więc zdecydowała się na kradzież busa. Problem w tym, że skradziony pojazd zepsuł się na pobliskiej stacji paliw. "Mistrzyni zbrodni" postanowiła go więc porzucić, a następnie ukradła lawetę marki volkswagen z powiatu będzińskiego.

Do czwartku (1 czerwca) jeździła kradzionym autem. Tego dnia, mieszkańcy Jastrzębia-Zdrój zawiadomili policję o zaparkowanej w ich okolicy lawecie. W środku było kilka osób, których zachowanie zaniepokoiło lokalnych mieszkańców.

Kobiecie za kradzieże samochodów grozi kilka lat więzienia

Policjanci interweniowali i wtedy ustalili, że auto zostało skradzione przez 21-latkę. W trakcie wykonywanych czynności wyszły również na jaw wcześniejsze kradzieże kobiety. W związku z zarzucanymi jej czynami kradzieży została zatrzymana przez policję.

Teraz 21-latce grozi nawet od 3 miesięcy, do nawet 5 lat więzienia. Nie podano, czy zatrzymano również inne osoby, które przebywały w lawecie.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Śląska Policja

Powiązane