ZDrogi.pl > Na drogach > Bezczelnie okradł swojego byłego szefa. Wraz z kolegą zasnęli w skradzionym pojeździe
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:54

Bezczelnie okradł swojego byłego szefa. Wraz z kolegą zasnęli w skradzionym pojeździe

KPP Łuków
KPP Łuków

Jak zemścić się na byłym pracodawcy? Pewien 49-latek wpadł na bardzo osobliwy sposób. Zdecydował się ukraść samochód dostawczy należący do jednej z lokalnych firm. Pomimo udanej finalizacji przedsięwzięcia, wraz z kolegą wpadli w poważne tarapaty.

Zgłoszenie o kradzieży samochodu dostawczego marki Renault wpłynęło do łukowskiej komendy we wtorkowy poranek 18 maja. Osoba, która zaalarmowała o dokonaniu przestępstwa podkreśliła że w baku pojazdu znajduje się mała ilość paliwa, więc złodzieje nie mogli zbiec daleko.

Miejscowi policjanci bardzo szybko podjęli działania mające na celu odnalezienie skradzionego dostawczaka. Mundurowym udało się ustalić, że za kradzieżą stoi dwóch mężczyzn. Wykorzystując fakt, że kluczyki znajdowały się w stacyjce, uruchomili oni samochód i odjechali z miejsca zdarzenia.

Dodatkowo, ustalono, że za kradzież może odpowiadać były pracownik firmy. Jak się okazało, 49-latek był bardzo dobrze znany łukowskim policjantom.

Po dokładnym przeczesaniu okolicy łukowscy funkcjonariusze odnaleźli samochód ukryty w zaroślach, kilka kilometrów od placu firmy.

W środku zastali dwóch śpiących mężczyzn. Wcześniejszy trop okazał się prawidłowy, ponieważ jednym z nich był podejrzany 49-latek. Oprócz niego we wnętrzu samochodu dostawczego znajdował się również 36-latek.

Po przebudzeniu przyznali się oni do kradzieży samochodu, a także podkreślili, że zaplanowali ją wspólnie. Później w ramach uczczenia pozytywnej finalizacji planu sięgnęli po alkohol.

>

Skradzione Renault Master zostało zwrócone właścicielowi.

49-letni mężczyzna oraz jego młodszy kompan trafili do policyjnego aresztu. Wkrótce odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

Obaj usłyszeli zarzut kradzieży. Starszy z mężczyzn odpowie również za złamanie sądowego zakazu odnoszącego się do kierowania pojazdami.

Źródło: KPP Łuków

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Czytaj więcej >Czytaj więcej >Czytaj więcej >Czytaj więcej >Czytaj więcej >