ZDrogi.pl > Aktualności > Skradziono Bentleya polskiej aktorki
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:44

Skradziono Bentleya polskiej aktorki

Kradzieże aut Bentley Bentayga Liszowskiej
Wikimedia Commons Matti Blume CC4.0

Kradzieże samochodów w Polsce. Skradziono auto znanej aktorki

Kradzieże samochodów zwykle kończą się wywiezieniem pojazdu za granicę, bądź rozebraniem go na części. Tym razem na celownik złodziei trafiła znana polska aktorka, Joanna Liszowska znana choćby z "Na Wspólnej", czy "Przyjaciółek".

Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, do kradzieży doszło w nocy z 10 na 11 lutego w miejscowości Kierszek (powiat piaseczyński, województwo mazowieckie). Skradzione auto to Bentley Bentayga wyprodukowany w 2018 roku, jego wartość oszacowano na 750 tys. zł.

Informacje zostały już potwierdzone przez Komendę Powiatową Policji w Piasecznie. Sprawą zajmują się śledczy. Zabezpieczono monitoring, oraz trwają przesłuchania świadków.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

- 42-letnia kobieta zgłosiła kradzież z włamaniem do pojazdu. Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. [...] Wszystkie te czynności mają na celu odzyskanie skradzionego mienia i ustalenie sprawcy bądź sprawców zdarzenia - powiedział cytowany przez Interię Rafał Markiewicz z KPP w Piasecznie.

Za nowego Bentleya Bentaygę w podstawowej wersji z dieslem V8 trzeba zapłacić ok. 900 tys. zł. Za wersję z potężnym i paliwożernym W12 już ponad 1 mln zł. Bentayga to pierwsze i póki co jedyne auto w gamie producenta, które jest SUV-em. 

Bentley aktorki jest nie tylko niesamowicie wygodnym i luksusowym autem, ale także piekielnie szybkim. Nie wiadomo, czy Joanna Liszowska ma wersję 6.0 W12, czy 4.0 V8, w zależności od tego dysponowała mocą 435 bądź 608 koni mechanicznych.

Kradzieże samochodów luksusowych. Polscy złodzieje to "spece" od Bentleyów

Jak podaje Interia, Bentleye stały się specjalizacją polskich złodziei samochodów. Nie tak dawno temu policja odzyskała inne auto brytyjskiego producenta o szacunkowej wartości 1 mln zł. Auto było zarejestrowane w Wielkiej Brytanii, skradziono go w Niemczech, a odnaleziono we Wrocławiu.

Również we Wrocławiu doszło niegdyś do kradzieży Bentleya Continentala. Z tym że była to wersja przeznaczona do testów dziennikarskich. Również w tym wypadku udało się odzyskać samochód.

Co więcej, gdy w berlińskim salonie Bentleya doszło do kradzieży aż pięciu aut, wszystkie z nich znaleziono na terenie Polski. Jeden był w Inowrocławiu, drugi w Toruniu, a trzeciego porzucono w lesie niedaleko Rypina. Czwarty z nich stal na parkingu we Włocławku. Piątego poszukiwano najdłużej, ale udało się go znaleźć we Włocławku.

Najdłużej namierzanie skradzionego Bentleya trwało kilka miesięcy (dotyczyło to piątej sztuki z Włocławka). Miejmy nadzieję, że w przypadku auta Joanny Liszowskiej, policjantom uda się szybko rozwiązać sprawę.

Źródło: Interia

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`