ZDrogi.pl > Na drogach > Pościg policji za kradzionym autem. Okazało się, że pochodziło z Niemiec
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:55

Pościg policji za kradzionym autem. Okazało się, że pochodziło z Niemiec

poscig-skradziona-mazda
Lubuska Policja

Policja wszczęła pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się później okazało, miał powody do ucieczki. Jechał autem skradzionym na terenie Niemiec.

Pościg rozpoczął się w miejscowości Dzikowo (woj. lubuskie, niedaleko Krosna). Funkcjonariusze zauważyli Mazde CX5, którą postanowili skontrolować. Gdy dali kierowcy znak do zatrzymania się, z początku zwolnił, ale gdy tylko podjechał bliżej do punktu kontrolnego, od razu przyśpieszył. Mundurowi rzucili się do pościgu.

Pościg za Mazdą CX5. Potrzebna była blokada

Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, dając uciekinierowi sygnały do zatrzymania się. Sprawca kompletnie je ignorował, w tym czasie mundurowi przekazali informacje o sytuacji dyżurnemu. Komunikat dotarł także do patrolu prewencji.

W związku z trwającym pościgiem zaplanowano blokadę w miejscowości Połupin. Mazda CX3 zatrzymała się, a wtedy funkcjonariusze dobiegli do auta, wyciągnęli sprawcę z pojazdu, a następnie go obezwładnili. W trakcie czynności mundurowi zauważyli, że tablice rejestracyjne na maździe są fałszywe.

Po pościgu okazało się, że auto było kradzione

Jak się później okazało, numer rejestracyjny był przypisany do innego auta zarejestrowanego na terenie Polski. Co więcej, samochód nie był zapisany jako utracony. Sprawa została przekazana do Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Potwierdzono, że auto skradziono w Niemczech.

Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą i technika kryminalistyki. Zabezpieczono ślady i Mazdę CX5, sprawca został zatrzymany do czasu wyjaśnienia sprawy. 17 maja usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i niezatrzymania się do kontroli drogowej. 44-letni kierowca trafił do aresztu, grozi mu do 10 lat więzienia.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Lubuska

Powiązane