ZDrogi.pl > Aktualności > Posiadasz samochód? Bardzo zła wiadomość dla mieszkańców kilku polskich miast
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:51

Posiadasz samochód? Bardzo zła wiadomość dla mieszkańców kilku polskich miast

Samochód kradzieże
zdrogi.pl

Samochód problemem w kilku polskich miastach? Policyjne statystyki nie kłamią. Sytuacja nie wygląda dobrze

 Posiadanie samochodu zawsze wiąże się z pewną odpowiedzialnością. Jednak w sytuacji gdy jesteś właścicielem auta i mieszkasz w jednym z większych miast w naszym kraju możesz nie być zadowolony. Policyjne statystyki jasno i klarownie pokazują, że pandemia koronawirusa COVID-19 nie wpłynęła na zmniejszenie kradzieży samochodów. Okazuje się, że ukradli nawet nieco więcej niż rok temu. 

 Policyjne statystyki pokazują, że w pierwszej połowie 2020 roku skradziono ponad 6 tysięcy samochodów osobowych. W 2019 liczba pojazdów była o 35 aut mniejsza. Jasnym jest więc fakt, że złodzieje byli po prostu skuteczniejsi. 

2. Nie do uwierzenia, odnaleziono szczeniaka urodzonego 18 tys. lat temu. Uwagę przykuwa jeden szczegół

3. Kierowco, kompletna zmiana w wielu rejonach Polski. Pod żadnym pozorem nie zapomnij o tym przy tankowaniu

 Pod względem kradzieży samochodów najgorzej wyglądało to w styczniu, najmniej skradzionych pojazdów odnotowano w kwietniu. W niechlubnych statystykach przoduje Warszawa, najbezpieczniej jest w Białymstoku. 

-W marcu br. zmieniała się nasza rzeczywistość. Złodzieje samochodów zaczęli wykorzystywać ogólnospołeczny obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek. To mogło bezpośrednio wpłynąć na wzrost przestępczości samochodowej. Kolejna sprawa to mniejsza ilość patroli policyjnych spowodowana oddelegowaniem funkcjonariuszy do innych, nowych zadań związanych z Covid-19 - skomentowała w rozmowie z serwisem Money.pl Aleksandra Stróżyk z firmy Niedźwiedź-Lock.

Najwięcej utraconych pojazdów odnotowano w miastach takich jak: Warszawa (1727 - czyli niemal 30 procent przypadków z całego kraju), Wrocław (718), Gdańsk (597), Katowice (531) i Poznań (491). Z kolei najmniej strat zarejestrowano w: Białymstoku (39), Rzeszowie (46), Kielcach (51), Opolu (89) i Lublinie (91). 

4. Niesamowita interwencja strażnika granicznego. Zatrzymał skradzione auto - WIDEO

5. Wideo - Policja chciała pomóc w holowaniu pojazdu. Chwilę potem doszło do prawdziwego dramatu

6.ING, mBank, Santander i kilka innych banków pilnie przypominają. Od dziś kilkadziesiąt tysięcy Polaków zapłaci kolosalne sumy, niektórzy mogli zapomnieć