Samochód kradzieże
Źródło: zdrogi.pl

Posiadasz samochód? Bardzo zła wiadomość dla mieszkańców kilku polskich miast

Piotr DutkaPiotr Dutka
1 Października 2020

Samochód dla wielu kierowców jest po prostu najważniejszą rzeczą. Posiadając go możesz być jednak niezadowolony z policyjnych statystyk. Gdy wydawało się, że sytuacja uległa znaczącej zmianie, słupki procentowe pozostały na tym samym poziomie. Bardzo słabo wygląda sytuacja w kilku polskich miastach. Mieszkańcy nie mogą być zadowoleni.

Samochód problemem w kilku polskich miastach? Policyjne statystyki nie kłamią. Sytuacja nie wygląda dobrze

Posiadanie samochodu zawsze wiąże się z pewną odpowiedzialnością. Jednak w sytuacji gdy jesteś właścicielem auta i mieszkasz w jednym z większych miast w naszym kraju możesz nie być zadowolony. Policyjne statystyki jasno i klarownie pokazują, że pandemia koronawirusa COVID-19 nie wpłynęła na zmniejszenie kradzieży samochodów. Okazuje się, że ukradli nawet nieco więcej niż rok temu.

Policyjne statystyki pokazują, że w pierwszej połowie 2020 roku skradziono ponad 6 tysięcy samochodów osobowych. W 2019 liczba pojazdów była o 35 aut mniejsza. Jasnym jest więc fakt, że złodzieje byli po prostu skuteczniejsi.

Dzisiaj grzeje:

1. 20-latek pędził 247 km/h. Jego szaleńcza jazda zakończyła się kilkutysięcznym mandatem

2. Nie do uwierzenia, odnaleziono szczeniaka urodzonego 18 tys. lat temu. Uwagę przykuwa jeden szczegół

3. Kierowco, kompletna zmiana w wielu rejonach Polski. Pod żadnym pozorem nie zapomnij o tym przy tankowaniu

Pod względem kradzieży samochodów najgorzej wyglądało to w styczniu, najmniej skradzionych pojazdów odnotowano w kwietniu. W niechlubnych statystykach przoduje Warszawa, najbezpieczniej jest w Białymstoku.

-W marcu br. zmieniała się nasza rzeczywistość. Złodzieje samochodów zaczęli wykorzystywać ogólnospołeczny obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek. To mogło bezpośrednio wpłynąć na wzrost przestępczości samochodowej. Kolejna sprawa to mniejsza ilość patroli policyjnych spowodowana oddelegowaniem funkcjonariuszy do innych, nowych zadań związanych z Covid-19 - skomentowała w rozmowie z serwisem Money.pl Aleksandra Stróżyk z firmy Niedźwiedź-Lock.

Policyjny radiowóz przejeżdża na czerwonym świetle. O krok od wielkiej tragedii. WideoPolicyjny radiowóz przejeżdża na czerwonym świetle. O krok od wielkiej tragedii. WideoCzytaj dalej

Najwięcej utraconych pojazdów odnotowano w miastach takich jak: Warszawa (1727 - czyli niemal 30 procent przypadków z całego kraju), Wrocław (718), Gdańsk (597), Katowice (531) i Poznań (491). Z kolei najmniej strat zarejestrowano w: Białymstoku (39), Rzeszowie (46), Kielcach (51), Opolu (89) i Lublinie (91).

Zobacz także:

1. Polsat: poważny komunikat władz na południu Polski "Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności"

2. Tak wyglądało wesele Adama Małysza. Dotarliśmy do zdjęcia sprzed lat

3. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku

4. Niesamowita interwencja strażnika granicznego. Zatrzymał skradzione auto - WIDEO

5. Wideo - Policja chciała pomóc w holowaniu pojazdu. Chwilę potem doszło do prawdziwego dramatu

6.ING, mBank, Santander i kilka innych banków pilnie przypominają. Od dziś kilkadziesiąt tysięcy Polaków zapłaci kolosalne sumy, niektórzy mogli zapomnieć

Następny artykuł