Formuła 1 Aldo Andretti
Źródło: zdrogi.pl

Ogromna tragedia. Zmarł brat byłego mistrza Formuły 1. Przyczyną COVID-19

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Stycznia 2021

Formuła 1 opłakuje brata byłego mistrza świata. Nie żyje Aldo Andretti, brat bliźniak byłego mistrza świata Formuły 1, Mario Andrettiego. Kierowca włoskiego pochodzenia, poinformował o tej tragedii poprzez swoje media społecznościowe. Według amerykańskich mediów, Aldo zmarł z powodu koronawirusa Covid-19.

Formuła 1 opłakuje brata legendy motorsportu. Zmarł Aldo Andretti, bliźniak byłego mistrza świata.

Zmarł Aldo Andretti, brak byłego mistrza świata Formuły 1. Zarówno on jak i jego legendarny brat Mario, byli Amerykanami, aczkolwiek jak zdradza ich nazwisko, mieli włoskiej korzenie.

Oboje byli kierowcami wyścigowymi. Rozpoczęli spełnianie swoich marzeń już po wyemigrowaniu do Stanów Zjednoczonych. Niestety, ale tylko jeden zrealizował je w 100 procentach.

Niestety, ale w Sylwestra świat motorsportu obiegła bardzo smutna wiadomość. Przekazał ją Mario Andetti, który poinformował, że jego 80-letni brat, Aldo przegrał walkę z chorobą.

Rok 2020 nie szczędził rodziny Andrettich. W styczniu ubiegłego roku, zmarł 56-letni syn Aldo, John, który przez długi czas zmagał się z rakiem jelita grubego.

Kierowco musisz mieć się na baczności. Zapominając o tej ważnej opłacie, możesz zapłacić drakońską karęKierowco musisz mieć się na baczności. Zapominając o tej ważnej opłacie, możesz zapłacić drakońską karęCzytaj dalej

- Aldo Andretti, mój ukochany brat bliźniak, partner w zbrodni i wierny przyjaciel przez całe moje życie, został wezwany do nieba ostatniej nocy. Połowa mnie odeszła wraz z nim. Jestem zdruzgotany – przekazał na Twitterze były mistrz świata Formuły 1 z roku 1978.

Według informacji przekazanych przez amerykańskie media, Aldo zmarł na Covid-19.

Warto podkreślić, że bracia Mario i Aldo Andretti wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych w roku 1955. Mario stał się późniejszą legendą motorsporu, natomiast Aldo nigdy nie dostąpił takiego zaszczytu.

Obiecującą karierę zniszczył poważny wypadek, po którym młody kierowca przez cztery dni pozostawał w śpiączce.

Nowy sezon 2021 w Formule 1 zapowiada się niezwykle emocjonująco. Fanów czeka najdłuższy sezon w historii

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł