taksówkarze
Źródło: zdrogi.pl

Taksówkarze wyjdą na ulice. Zablokują największe polskie miasta.

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Listopada 2020

Taksówkarze masowo pojawią się na ulicach polskich miast. Będą blokować ruch na najruchliwszych trasach. Powodem protestów wszechobecna pandemia koronawirusa Covid-19.

Taksówkarze wyjdą na ulice polskich miast. Będą blokować ruch poprzez masowe protesty. Wszystko z powodu koronawirusa.

Koronawirus Covid-19 już od wielu miesięcy skutecznie paraliżuje wiele aspektów codziennego życia. Miliony osób musiało przestawić się na nowe realia i ciężkie czasy kryzysu. Wielu ludzi dotknął on szczególnie mocno.

Dzisiaj grzeje:

1. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo

2. Ponad 9 tys. zł dodatkowo do emerytury co rok. Strumień pieniędzy popłynie, może należy się i tobie

3. Kierowco, martwią cię zamarzające szyby w aucie? Jest prosty sposób by sobie z tym poradzić

Do wielkiego protestu taksówkarzy dojdzie dziś, 25 listopada. Będą oni blokować ruch w największych polskich miastach, by walczyć o pomoc oraz wsparcie rządu.

Protesty zostały przygotowane m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Katowicach, Kielcach, Białymstoku, Krakowie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Rzeszowie, Trójmieście czy Olsztynie.

Taksówkarze apelują do rządu o pomoc z powodu pandemii koronawirusa Covid-19. Spowodowała ona drastyczne straty, które odbiły się w znaczący sposób na branży taksówkarskiej. Nasiliły je obostrzenia, które zostały wprowadzone by walczyć z ogromną liczbą zachorowań.

Wielka szpula z kablem sparaliżowała Kalisz. O krok od wielkiej tragedii - WideoWielka szpula z kablem sparaliżowała Kalisz. O krok od wielkiej tragedii - WideoCzytaj dalej

Zamknięcie lokali gastronomicznych, dyskotek czy kin odbiło się rykoszetem na taksówkarzach, którzy mają mniej pracy. Nieoficjalnie przyjmuje się, że ruch w tym interesie spadł o ok. 90 procent!

Polski rząd nie okazał wsparcia branży taksówkarskiej, która bardzo boleśnie przeżywa okres lockdownu. Wiele firm przewiduje najgorszy możliwy scenariusz, czyli zamknięcie działalności.

Wypadek. Zginęły cztery osoby zmiażdżone przez TIR-a. Kierowca SUV-a popełnił koszmarny błąd - WideoWypadek. Zginęły cztery osoby zmiażdżone przez TIR-a. Kierowca SUV-a popełnił koszmarny błąd - WideoCzytaj dalej

Warto podkreślić, że dzisiejsza data, 25 listopada nie jest przypadkowa. To właśnie dziś w Sejmie będzie rozpatrywany projekt ustawy dot. przeciwdziałania skutkom pandemii.

Wiadomo, że w każdym z polskich miast w którym przewidziano protesty, przedstawiciel branży taksówkarskiej złoży petycję w odpowiednim urzędzie.

Zobacz także:

1. Mama Zenka Martyniuka przerwała milczenie. Ujawniła szczegóły z przeszłości syna. Niewielu miało pojęcie, jak wyglądało dzieciństwo muzyka

2. Wiemy, ile koronawirus utrzymuje się na banknotach. Przeprowadzono nowe badania

3. Kierowca ciężarówki jechał bez uprawnień. Stracił je przez problemy ze słuchem

4. Dwóch polityków niemal wjechało autem... na klatkę schodową. Zostali wykluczeni z partii

5. Stado jeleni wtargnęło na jezdnię, młoda kobieta nie zdążyła wyhamować. W aucie było małe dziecko

6. Nietrzeźwy kierowca z impetem wbił się w słup wysokiego napięcia. Młody mężczyzna chciał uciec na piechotę

7. Niewiarygodne, Jarosław Jakimowicz wypalił z samego rana na TVP Info. W okropnych słowach obrażał przedstawicielki Strajku Kobiet

Następny artykuł