ZDrogi.pl > Motorsport > Lewis Hamilton zakażony koronawirusem. Mercedes może mieć poważny problem
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:49

Lewis Hamilton zakażony koronawirusem. Mercedes może mieć poważny problem

Lewis Hamilton
FORMULA 1

Lewis Hamilton uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Wiadomo, że nie pojedzie w niedzielnym Grand Prix Bahrajnu. 

Pandemia koronawirusa Covid-19 skutecznie paraliżuje wiele aspektów codziennego życia. Niestety, również i sport odczuwa skutki tego negatywnego zjawiska. Pomimo wielu zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w świecie sportu i tak wiele osób zostaje zakażonych.

 Kolejną znaną ofiarą wirusa z Wuhan został aktualny mistrz świata, Lewis Hamilton. 35-latek obudził się z lekkimi objawami koronawirusa. Bardzo szybko przeprowadzono testy, które wykazały, że Brytyjczyk jest chory. 

Wiadomość o zakażeniu Covid-19 potwierdziły Mercedes -AMG Petronas F1 Team, FIA oraz Formuła 1. 

,,Zgodnie z protokołami COVID-19 i wytycznymi organów zdrowia publicznego w Bahrajnie, Lewis Hamilton w chwili obecnej przebywa w izolacji"  - czytamy na oficjalnej stronie FIA.

Potwierdzono również informacje, że nie wystartuje on również w niedzielnym wyścigu na torze Sakhir. Podczas ostatniego weekendu na tym torze doszło do przerażającego wypadku z udziałem jednego z kierowców. Roman Grosjean cudem uniknął śmierci. Wyskoczył z płonącego bolidu.

Informacja o zakażeniu mistrza świata jest o tyle niepokojąca, że jeszcze dzień wcześniej miał kontakt z cała ekipą Mercedesa, ale także z innymi kierowcami. Wszyscy mieli na sobie ochronne maseczki, jednak nie gwarantują one stuprocentowej pewności, że udało się uniknąć zakażenia innych. 

Ważną informację na temat zdrowia Brytyjczyka przekazał jego zespół. Wynika z nich, że jest on zdrowy i czuje się dobrze. Chorobę przechodzi w łagodny sposób. 

Przypomnijmy, że w niedzielę odbyło się GP Bahrajnu, które 35-latek ukończył na pierwszym miejscu. Dla kierowcy było to 95. zwycięstwo w karierze. Warto podkreślić, że żaden inny kierowca w historii F1 nie osiągnął takiego wyniku. 

Brytyjczyk przebił osiągniecie legendarnego niemieckiego kierowcy, Michaela Schumachera. Niestety, ale wielokrotny mistrz świata kilka lat temu uległ poważnemu wypadkowi. Jego aktualny stan zdrowia niestety nie napawa optymizmem.