Kierowca
Źródło: policja.pl

Kierowco, zniknęło jedno z obostrzeń dotyczących przemieszczania się. Rząd podjął ważną decyzję

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Listopada 2020

Kierowcy już od dnia dzisiejszego muszą być przygotowani na istotną zmianę, która dotyczy bezpośrednio kwestii przemieszczania się. Polski rząd postanowił zluzować cześć wprowadzonych obostrzeń. Jedno z nich dotyczyło właśnie aspektu poruszania się. Zniesienie tego rygoru spowoduje, że wiele osób będzie zadowolonych.

Kierowcy odetchnęli z ulgą. Rząd zluzował część wprowadzonych obostrzeń. Zniknął jeden ważny zakaz dotyczący przemieszczania się.

Wraz z dniem 28 listopada (sobota) zostanie zniesiona część wprowadzonych restrykcji. Rząd postanowił poluzować obostrzenia, które skutecznie sparaliżowały wiele aspektów codziennego życia, uprzykrzając życie milionom Polaków.

Większość zdjętych obostrzeń dotyczy handlu, aczkolwiek politycy poszli na rękę także kierowcom, znosząc jeden istotny zakaz dotyczący przemieszczania się.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd będzie karać za używanie smartfona na pasach. Zmiana w ustawie została zatwierdzona

2. Z samego rana potwierdzili obostrzenie, oficjalnie. Rozporządzenie opublikowane, wiadomo co z feriami

3. Młody mężczyzna zginął w przerażającym wypadku. Samochód dosłownie wbił się w drzewo

Mowa o obostrzeniu, które skutecznie ograniczało poruszanie się osób do 16 roku życia, a tzw. "areszt domowy" był smutną rzeczywistością dla osób, które przekroczyły 70 rok życia.

W imię wprowadzonego zakazu, nie powinny się one przemieszczać ( także samochodem), jeżeli nie miałoby to powiązania z pracą bądź podstawową realizacją potrzeb życiowych. Od dziś zakaz ten nie obowiązuje już seniorów.

Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoSamochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoCzytaj dalej

Warto podkreślić, że osoby małoletnie dalej nie powinny opuszczać miejsca zamieszkania, aż do 27 grudnia 2020 roku.

W opublikowanym rozporządzeniu możemy przeczytać, że małoletni wciąż nie powinni wychodzi z domu. - Do dnia 27 grudnia 2020 r., od poniedziałku do piątku w dniach, w których szkoły lub placówki oświatowe prowadzą zajęcia dydaktyczno-wychowawcze lub opiekuńcze, w godzinach 8.00–16.00, przemieszczanie się małoletnich do ukończenia 16. roku życia może się odbywać wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej, chyba że przemieszczanie się ma na celu dotarcie do szkoły lub placówki oświatowej albo powrót z nich do miejsca zamieszkania.

Warto obalić również bardzo dziwną, aczkolwiek niepokojącą wiele osób plotę. Mowa o godzinach dla seniorów na stacjach benzynowych i warsztatach. Wszystkich seniorów uspokajamy. Taka sytuacja nie obowiązuje stacji benzynowych oraz warsztatów.

Przerażający wypadek na belgijskim parkingu. Polski kierowca spłonął w kabinie swojego TIR-aPrzerażający wypadek na belgijskim parkingu. Polski kierowca spłonął w kabinie swojego TIR-aCzytaj dalej

Warto jednak podkreślić, że od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy mogą robić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

Pandemia koronawirusa Covid-19 jest poważnym problemem z którym boryka się cały świat. W obecnej sytuacji nie należy lekceważyć tego groźnego wirusa i należy zachować wszelkie środki ostrożności, tak by nie narażać siebie jak i bliskich na niebezpieczeństwo zakażenia.

Raport Ministerstwa Zdrowia z dnia 27 listopada informował o 17 060 nowych przypadkach koronawirusa w naszym kraju. Z powodu COVID-19 zmarło 579 kolejnych osób. Tym samym łączna liczba zakażeń w naszym kraju od początku epidemii wzrosła do 958 416, a zgonów do 16 147.

Zobacz także:

1. Ogromna pustka i żal, mąż Marty Kaczyńskiej pokazał smutne zdjęcia. O co chodzi?

2. Właśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero teraz

3. Donieś na źle zaparkowany samochód i zarób - nowatorskie rozwiązanie do walki z piratami drogowymi

4. Debiut pierwszego SUV-a w historii Ferrari już wkrótce. Purosangue ma być prawdziwym hitem

5. Katowice: Potrącenie na przejściu. Awantura kierowcy z pieszym - Wideo

6. Legendarna miejscowość zmienia nazwę. Wszystko przez głupie żarty

7. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie

Następny artykuł