Kierowca Audi miał koronawirusa
Źródło: Lublin112.pl

Kierowca Audi przeszedł samego siebie. Zdemolował kilka samochodów, a powinien być na kwarantannie

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Stycznia 2021

Kierowca osobowego Audi siał postrach na jednej z ulic Lublina. Pod wpływem alkoholu wjechał w kilka samochodów, poważnie je uszkadzając. Na swoim sumieniu miał zdecydowanie więcej. 43-latek w momencie zdarzenia powinien przebywać na kwarantannie.

Kierowca Audi szalał na ulicach Lublina. Zignorował kwarantannę i rozbił kilka zaparkowanych samochodów.

Nietrzeźwi kierowcy są poważnym problemem polskich dróg. Niestety, ale ich zachowanie generuje wiele nieprzyjemnych sytuacji drogowych, które mogą zakończyć się ogromną tragedią.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielny wieczór, 3 stycznia w Lublinie. Kierowca osobowego Audi zdemolował kilka pojazdów na ulicy Paganiniego.

Najprawdopodobniej stracił on panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i z impetem wjechał w zaparkowane pojazdy. Bardzo szybko na miejscu zdarzenia zjawiła się straż pożarna oraz policja.

Wypadek Lublin

fot. Lublin112.pl

Główną przyczyną tego niezwykle groźnego incydentu była nadmierna prędkość. Jak się później okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Motocyklista potrącił policjanta na służbie. Nie zatrzymał się do rutynowej kontroli - WideoMotocyklista potrącił policjanta na służbie. Nie zatrzymał się do rutynowej kontroli - WideoCzytaj dalej

Mężczyzna uderzył swoim audi w zaparkowanego forda. Następnie, koziołkując uszkodził jeszcze hondę, peugeota i opla. Na szczęście w samochodach nikogo nie było - przekazał kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik KMP w Lublinie.

Kierowca Audi miał koronawirusa. Prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Grozi mu bardzo surowa kara.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia, nie ucierpiała żadna osoba postronna. 43-latek również nie odniósł większych obrażeń. Miał tylko niegroźne potłuczenia.

– Od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Dodatkowo, jak się okazało powinien on przebywać na kwarantannie. W związku z tym już podczas udzielania mu pomocy medycznej przeprowadzono szybki test na COVID-19, który dał wynik pozytywny. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających dodał komisarz Kamil Gołębiowski z KWP Lublin.

Wypadek Lublin

fot. Lublin112.pl

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi bardzo surowa kara. W Polsce takie wykroczenie jest sankcjonowane karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji oraz złamanie zasad kwarantanny.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł