Ceny paliw
Źródło: zdrogi.pl

Nieznacznie zmiany cen na polskich stacjach. Właściciele Diesla nie będą mogli spać spokojnie

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Grudnia 2020

Ceny paliw to temat, który elektryzuje każdego z nas, kierowców. Niestety, ale kończący się powoli okres świąteczny, również będzie stał pod znakiem minimalnych podwyżek. Podjeżdżając pod dystrybutor nie będziemy zadowoleni.

Ceny paliw uległy lekkim zmianom. Wiadomo, czy kierowcy zapłacą więcej. Analitycy nie mają żadnych wątpliwości.

Ceny paliw to temat, który interesuje każdego polskiego kierowcę. Każdy z nas chciałby jeździć jak najtaniej, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na coś innego. Przed świętami doszło do wzrostu cen. Również i po świętach należy spodziewać się lekkich podwyżek.

Eksperci nie mają dobrych informacji. W najbliższym czasie należy spodziewać się podwyżek cen na polskich stacjach. Mowa szczególnie o wzroście kosztów zakupy oleju napędowego.

Pomimo faktu, lekkich obniżek, szczególnie benzyny oraz autogazu, taka tendencja niestety, nie będzie zbyt trwała.

Wielu analityków wskazuje, że przyszły wzrost cen jest pokłosiem wielkiego optymizmu, który wytworzył się na światowych rynkach wraz z ogłoszeniem ukończeniem prac nad szczepionką na Covid-19.

Tragiczny finał zderzenia z dzikiem. Zginęła młoda kobieta i jej malutkie dzieckoTragiczny finał zderzenia z dzikiem. Zginęła młoda kobieta i jej malutkie dzieckoCzytaj dalej

Eksperci BX Reflex nie maja jakichkolwiek wątpliwości, że w najbliższym czasie podrożeje szczególnie olej napędowy. Przykładowo według ich prognoz, ceny LPG mają utrzymać się na stałym poziomie. Warto podkreślić, że tendencję wzrostową skutecznie przerwała za to benzyna.

Ceny paliw w najbliższym okresie nie zachwycą kierowców. Analitycy mówią o lekkich podwyżkach.

Co bardzo ciekawe, aktualnie, po raz pierwszy od połowy listopada można było zaobserwować widoczne obniżki cen paliw. Benzyna bezołowiowa 95 potaniała o 2 grosze i średnio w tym tygodniu kosztuje w Polsce 4,49 zł/l. Niestety była to jedynie chwilowa promocja.

Litr LPG na stacjach aktualnie kosztuje 2,12 zł. Autogaz potaniał średnio o 3 grosze. Jedynie cena oleju napędowego spędza sen z powiek właścicielom silników Diesla, notując systematyczny wzrost cen.

Cena tego paliwa rośnie nieprzerwanie od sześciu tygodni i w tej chwili kosztuje 4,46 zł/l. Co ciekawe, w ostatnich dniach podwyżka była minimalna i olej napędowy podrożał jedynie o grosz.

Prognoza cen paliw opublikowana przez e-petrol.pl na najbliższe dni, czyli przełom roku 2020, zakłada następujące ceny dla danych gatunków paliw: 4,46-4,57 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, dla diesla 4,44-4,55 zł/l i 2,08-2,15 zł/l dla autogazu.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł