Policja Fiat Uno
Źródło: O Minho/ Youtube

Młodzieniec uciekał przed policją Fiatem Uno. Swój rajd zakończył na barierkach - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Stycznia 2021

Policja w okresie pandemii koronawirusa Covid-19 jest jedną z najbardziej nielubianych grup społecznych. Wszystko z powodu obowiązku kontrolowania, czy wszystkie przepisy związane z obostrzeniami są respektowane przez obywateli. Do bardzo nietypowej sytuacji, powiązanej z pandemią, doszło w portugalskim mieście Porto. Pewien młody kierowca stracił zimną krew i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Moment wykroczenia był transmitowany przez lokalną telewizję, która prowadziła reportaż dotyczący pracy służb.

Policja z Porto była świadkiem nietypowej ucieczki. Pewien młody mężczyzna chciał zwiać mundurowym zwykłym Fiatem Uno.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie Europy nie jest kolorowa. W niektórych krajach dochodzi o kolejnych rekordów zakażeń oraz wysokiej liczby zgonów. Przez szczególnie ciężki okres przechodzi obecnie Portugalia, której rząd postanowił wprowadzić twardy lockdown.

Ma on ograniczyć koszmarne skutki trzeciej fali koronawirusa oraz ochronić tamtejsze społeczeństwo. Jak pokazuje poniższe nagranie, zakaz wychodzenia z domu bez podania konkretnej przyczyny, nie jest dla wszystkich tak oczywisty.

Pewien młody mężczyzna postanowił opuścić miejsce zamieszkania łamiąc, tym samym obowiązujące przepisy. Miał ewidentnego pecha, ponieważ natrafił na policyjny patrol, który kontrolował kierowców wybierających się w podróż samochodem.

Do tego niecodziennego incydentu doszło na obwodnicy Porto. Tamtejsi funkcjonariusze prowadzili rutynowe kontrole, które miały na celu sprawdzenie, czy zmotoryzowani nie łamią wprowadzonych obostrzeń. Pewien młodzieniec całkowicie stracił głowę i zamiast grzecznie zjechać na pobocze, zdecydował się na brawurową ucieczkę.

Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościachNastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościachCzytaj dalej

Policja przecierała oczy ze zdumienia. Na autostradzie uciekał starym Fiatem Uno. Bardzo szybko wpadł w ręce mundurowych.

Młody mężczyzna miał ogromnego pecha. W przypływie adrenaliny zapomniał, że ma do dyspozycji jedynie starego Fiata Uno. Trzeba śmiało stwierdzić, że był sporym optymistą jeżeli sądził, że takim autem zdoła zgubić policyjny pościg.

Pomimo faktu, że zdołał przebić się przez policyjną blokadę, to na dłuższy dystans jego miejski mikrus stał się kompletnie bezużyteczny. Ostatecznie ucieczka młodego kierowcy zakończyła się na barierkach ochronnych. Mężczyzna został skuty i najbliższy czas spędzi w policyjnym areszcie. Warto podkreślić, że mężczyzna zostanie również ukarany mandatem za nielegalne opuszczenie miejsca zamieszkania.

Gajos que fugiram à OS a serem presos from r/portugal

Niestety, ale przypadek ucieczki z Portugalii nie był jedynym, który miał miejsce na światowych drogach. Kierowca BMW uciekał przed policją. 43-letni mężczyzna zdecydował się na taki ruch, od razu gdy zobaczył patrol policji.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł