Ceny Paliw
Źródło: epetrol.pl

Kierowco, ceny paliw pójdą w górę? Analitycy nie mają dobrych wiadomości

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Stycznia 2021

Ceny paliw to temat, który jest szczególnie istotny dla każdego kierowcy. Niestety, ale polscy analitycy nie mają zbyt dobrych wiadomości. Eksperci BM Reflex alarmują. Ze względu na widoczny wzrost cen hurtowych, w perspektywie najbliższych dni prawdopodobny wydaje się dalszy wzrost cen paliw.

Ceny paliw pójdą w górę. Średnie podwyżki wyniosą 5 groszy na litrze. Wszystko zależy jednak od pewnego czynnika.

Każdy z nas chciałby tankować jak najtaniej. Niestety, ale ceny na polskich stacjach znów idą w górę. Według analityków, to nie koniec widocznych podwyżek.

Według ekspertów BM Reflex, w najbliższym czasie będą one bardzo dotkliwe i skutecznie uszczuplą domowy budżet. Mowa o nawet 5 groszach na litrze.

Komentarz BM Reflex, dotyczący podwyżek na polskich stacjach nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Analitycy wskazują, że początek roku nie przyniósł istotnych zmian na rynku detalicznym, ale zupełnie inaczej jest na rynku hurtowym. Wraz ze wzrostem cen ropy i paliw gotowych notujemy widoczne podwyżki cen.

Kuriozalne zachowanie motocyklisty. Wyprzedzanie mogło skończyć się dramatem - WideoKuriozalne zachowanie motocyklisty. Wyprzedzanie mogło skończyć się dramatem - WideoCzytaj dalej

Ceny paliw w zeszłym tygodniu wzrosły o 1 grosz. Następne dni będą znacznie gorsze dla polskich kierowców.

Warto podkreślić, że na polskich stacjach ceny benzyny i oleju napędowego w ostatnim tygodniu rosły średnio o 1 gr/l. Natomiast ceny hurtowe od początku roku wzrosły odpowiednio o 10 i 6 groszy na litrze.

Należy podkreślić, że gdy drożeje zarówno ropa jak i benzyna, tanieje popularne LPG.

Średnio klasyczna 95 w detalu kosztuje aktualnie 4,59 zł/l, bezołowiowa 98 kosztuje 4,90 zł/l, olej napędowy 4,55 zł/l zaś autogaz 2,14 zł/l.

Ze względu na wzrost hurtowych cen istnieje duże prawdopodobieństwo, że ceny na polskich stacjach również wzrosną. Średnio ceny mogą rosnąć o ok. 5 groszy na litrze, jednak musimy podkreślić, że na części stacji zmian możemy jeszcze nie odnotować.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł