Ceny paliw
Źródło: zdrogi.pl

Kierowco, ceny paliw idą w górę. Lepiej nie przekładać tankowania na okres świąteczny

Piotr DutkaPiotr Dutka
19 Grudnia 2020

Ceny paliw to temat, który elektryzuje każdego z nas, kierowców. Niestety, ale nadchodzący okres świąteczny będzie stał pod znakiem podwyżek. Podjeżdżając pod dystrybutor będzie można złapać się za głowę.

Ceny paliw pójdą w górę. Kierowcy muszą szykować swoje portfele. Eksperci nie mają wątpliwości.

Ceny paliw to temat, który interesuje każdego kierowcę. Każdy z nas chciałby jeździć jak najtaniej, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na coś innego. Niestety, ale szczególnie teraz, przed świętami nie ma szans na taki obrót spraw.

Eksperci nie mają dobrych informacji. W najbliższym czasie należy spodziewać się podwyżek cen na polskich stacjach. Mowa szczególnie o wzroście kosztów zakupy oleju napędowego.

Wielu analityków wskazuje, że jest to pokłosiem wielkiego optymizmu, który wytworzył się na światowych rynkach wraz z ogłoszeniem ukończeniem prac nad szczepionką na Covid-19.

Eksperci BX Reflex nie maja jakichkolwiek wątpliwości, że w najbliższym czasie podrożeje szczególnie olej napędowy. Przykładowo według ich prognoz, ceny LPG mają utrzymać się na stałym poziomie.

Wyprzedzanie, które zakończyło się tragedią. Ciężarówka zmiotła z drogi samochód osobowyWyprzedzanie, które zakończyło się tragedią. Ciężarówka zmiotła z drogi samochód osobowyCzytaj dalej

Ceny paliw w najbliższym okresie nie zachwycą kierowców. Analitycy mówią o widocznych podwyżkach.

Miniony tydzień szczególnie odczują osoby tankujące Pb98. Podrożała ona aż o 6 groszy i średnio kosztuje dzisiaj aż 4.85 zł/l. Cena popularnej ,,95" wzrosła nieco mniej - o 4 grosze i jej litr jest wyceniany na 4,51 zł/l.

Również i ceny diesla poszły do góry. Aktualnie za litr tego paliwa trzeba zapłacić 4.45 zł. W porównaniu z tamtym tygodniem jest to aż o 5 groszy wyższa cena.

Najbardziej stabilna jest natomiast cena autogazu. Za litr popularnego LPG, trzeba zapłacić 2,15 zł/l.

Według prognoz portalu epetrol.pl pomiędzy 21 i 27 grudnia, benzyna bezołowiowa 98 będzie kosztować 4,77-4,88 zł/l, a Pb95 od 4,45 zł/l do 4,56 zł/l.

Niestety ale według ich analiz, zdrożeje olej napędowy, który może kosztować w nadchodzącym tygodniu 4,43-4,54 zł/l. Autogaz pozostanie w przedziale 2,11-2,17 zł/l

<em> Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl </em>

Następny artykuł