Koronawirus Lando Norris
Źródło: Photo by McLaren

Gwiazda F1 zakażona koronawirusem. Kierowca opisał objawy choroby

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Stycznia 2021

Koronawirus nie daje za wygraną. Kolejny kierowca Formuły zakażony Covid-19. Po Lewisie Hamiltonie oraz duecie z Racing Point, Sergio Perezie oraz Lance Strollu, zachorował zawodnik McLarena, Lando Norris. Brytyjczyk opisał niepokojące objawy choroby.

Koronawirus w natarciu. Gwiazdor McLarena chory na Covid-19. Kierowca opisuje objawy choroby.

Lando Norris to kolejny kierowca jeżdżący na co dzień w Formule 1, który zachorował na Covid-19. Brytyjczyk zaraził się podczas posezonowych wakacji w Dubaju.

Zawodnik McLarena jest czwartym kierowcą w stawce u którego stwierdzono koronawirusa. Wcześniej Covid-19 został stwierdzony u Lance Strolla, Sergio Pereza oraz mistrza świata, Lewisa Hamiltona.

Wiadomo, że młody, 21-letni kierowca zaobserwował niepokojące objawy w poniedziałek. Utracił węch oraz smak. Bardzo szybko poddał się samoizolacji i został przebadany pod kątem obecności COVID-19.

Niestety, ale wynik okazał się pozytywny. Szczęście w nieszczęściu, że do zakażenia doszło poza sezonem.

Staruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - WideoStaruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - WideoCzytaj dalej

Koronawirus znów w Formule 1. Lando Norris z pozytywnym wynikiem na Covid-19.

Zespół w którym na co dzień jeździ utalentowany kierowca wydał specjalne oświadczenie na temat wykrycia choroby u jednego z ich zawodników.

McLaren potwierdza, że Lando Norris uzyskał wczoraj w Dubaju pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zawodnik przebywa tam na wakacjach przed rozpoczęciem obozu treningowego. Po utracie węchu i smaku poddał się badaniu i poinformował zespół. W zgodzie z lokalnymi wytycznymi przebywa w 14-dniowej izolacji. Czuje się dobrze i nie ma innych objawów - brzmi oficjalny komunikat zespołu.

Wiadomo również, że 21-latek sporządził specjalną listę osób z którymi miał kontakt w ostatnich dniach. Dzięki temu będzie można je zbadać pod kątem zakażenia koronawirusem.

Warto przypomnieć, że nowy sezon formuły 1 planowo ma wystartować już 21 marca. Niestety, ale koronawirus znów daje o sobie znać, dlatego inauguracja sezonu w Australii może zostać przesunięta.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł