Ceny paliw
Źródło: zdrogi.pl

Ceny paliw idą w górę. Wszystko przez niesamowity ,,efekt szczepionki"

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Listopada 2020

Ceny paliw to istotna kwestia, która interesuje każdego kierowcę w każdym zakątku globu. Na aktualną sytuację cenową na stacjach paliw, wpływ ma wiele czynników. Aktualna sytuacja na świecie jest niestety bardzo napięta. Niestety, ale dynamicznie zmieniają się także ceny przy dystrybutorze.

Ceny paliw będą coraz wyższe. Wszystko przez niesamowity ,,efekt szczepionki". Czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

Ceny paliw to temat, który od zawsze jest bardzo istotny dla każdego kierowcy. Każdy z nas chciałby tankować taniej i wydawać na paliwo jak najmniej pieniędzy. Niestety, ale sytuacja na świecie nie sprzyja takiemu stanowi rzeczy.

Według ekspertów oraz analityków z biura maklerskiego BX Reflex ,,Ceny paliw na polskich stacjach w najbliższych dniach mogą rosnąć, a skala zwyżek może sięgnąć 5 groszy za litr".

Dzisiaj grzeje:

1. Donieś na źle zaparkowany samochód i zarób - nowatorskie rozwiązanie do walki z piratami drogowymi

2. Spojrzała w niebo i nie mogła uwierzyć. Chwyciła za aparat, teraz o zdjęciu mówią wszyscy

3. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy wjechał w latarnię. Dwoje seniorów zginęło na miejscu

Według nich, bardzo istotnym aspektem, który wpływa na poziom cen, jest przede wszystkim wzrost cen ropy naftowej na rynku międzynarodowym.

Według wielu osób, również perspektywa zbliżającej się szczepionki znacząco wpływa na kształtowanie się cen na światowych stacjach. Według analityków to właśnie z tego względu ceny ropy na światowych giełdach są najwyższe od końcówki lutego.

Owocna kontrola policji. Zatrzymali BMW z trzema mężczyznami. Wszyscy mieli sporo za uszamiOwocna kontrola policji. Zatrzymali BMW z trzema mężczyznami. Wszyscy mieli sporo za uszamiCzytaj dalej

Warto zaznaczyć, że ceny poszły w górę. Średnio płacimy o 5-6 groszy więcej niż w zeszłym tygodniu. Zdecydowanie nie jest to zbyt przyjemny widok dla polskich kierowców.

Obecnie za klasyczną benzynę bezołowiową 95 - 4,49 zł/litr, bezołowiową 98 – 4,81 zł/litr, olej napędowy – 4,40 zł/litr, natomiast autogaz - 2,17 zł/litr.

Widoczne wzrosty cen, można zaobserwować również w hurcie. Za benzynę musimy zapłacić o 10 groszy więcej, natomiast za olej napędowy 12 groszy więcej na litrze.

Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoSamochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoCzytaj dalej

Według eksperta BX Reflex, Urszuli Cieślak dalszy wzrost cen będzie bardzo realnym scenariuszem. W tej sytuacji w perspektywie najbliższych dni prawdopodobny wydaje się dalszy wzrost cen paliw. Średnio podwyżki mogą sięgnąć 5 gr/litr, ale będą zróżnicowane w zależności od rodzaju i lokalizacji stacji - przekazała.

,,W głównej mierze wzrost cen ropy wynika z informacji na temat opracowania efektywnych szczepionek przeciwko COVID-19, co w dłuższej perspektywie mogłoby poprawić mobilność ludności i zwiększyć popyt na paliwa. "Obecnie rozpoczęła się jednak weryfikacja tego optymizmu" - dodaje Pani Cieślak.

Zobacz także:

1. Można stracić całe oszczędności. Ważne ostrzeżenie dla klientów Banku Millennium

2. Grzegorz Krychowiak ma dom jak z bajki. Wygląda jak prawdziwy pałac, kosztował miliony (FOTO)

3. O krok od tragedii podczas treningu Formuły 1. Na torze pojawił się nietypowy gość

4. Przerażający wypadek na belgijskim parkingu. Polski kierowca spłonął w kabinie swojego TIR-a

5. Policja zakupiła nowe elektryczne radiowozy. Cena może zwalić z nóg

6. Nie żyje odtwórca roli legendarnego Dartha Vadera. David Prowse miał 85 lat

7. Jerzy Owsiak też był na proteście. Po wszystkim nie wytrzymał, bardzo smutne

Następny artykuł