Ceny paliw
Źródło: zdrogi.pl

Cena benzyny ma spadać. Polscy kierowcy mogą szykować się na znaczne obniżki

Piotr DutkaPiotr Dutka
12 Listopada 2020

Cena benzyny ma w najbliższym czasie ma znacząco spadać. W głównej mierze jest to spowodowane faktem, że w hurcie ceny lecą zdecydowanie w dół. Wszystko to w najbliższym czasie przełoży się na sytuacje na polskich stacjach. Do tej pory kierowcy nie byli zbytnio rozpieszczani, ponieważ właściciele stacji chcieli sobie odbić słabszy okres podwyższając marże. Teraz sytuacja ma ulec zmianie.

Cena benzyny pójdzie znacząco w dół. Analitycy nie mają żadnych wątpliwości. Polscy kierowcy będą zadowoleni.

Analitycy oraz eksperci nie mają żadnych wątpliwości. Już wkrótce benzyna będzie tańsza. Ostatni raport firmy BM Reflex podaje, że benzyna bezołowiowa 95 kosztuje średnio 4,44 zł/l, bezołowiowa 98 - 4,75 zł/l, olej napędowy - 4,33 zł/l, autogaz - 2,11 zł/l.

Dzisiaj grzeje:

1. Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - Wideo

2. Pełny lockdown i godzina policyjna całą dobę. Kolejne państwo w Europie wprowadza restrykcje dla podróżnych

3. Zderzył się z pociągiem i pojechał dalej. Nietypowa sytuacja na przejeździe kolejowym

Urszula Cieślak z BX Reflex informuje, że dalsze wahania cen będą zależne od sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Przede wszystkim od tego, czy zostaną ogłoszone dalsze ograniczenia w przemieszczaniu, mogące skutkować spadkiem popytu na paliwa.

Jeszcze dalej idą eksperci z portalu e-petrol, którzy przewidują spore obniżki. Według nich, już w najbliższych dniach kierowcy na stacjach powinni zobaczyć obniżki, które szczególnie odczuwalne będą w przypadku benzyny, ta jest w hurcie najtańsza od pięciu miesięcy.

Tragiczne zderzenie osobówki z cysterną. Skoda została dosłownie zmieciona z drogi - WideoTragiczne zderzenie osobówki z cysterną. Skoda została dosłownie zmieciona z drogi - WideoCzytaj dalej

Prognoza dla detalicznego rynku paliw, przygotowana przez e-petrol.pl na ten tydzień, przewiduje następujące przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw: 4,27 - 4,38 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,19 - 4,30 zł/l i 2,07 - 2,13 zł/l dla autogazu.

Zobacz także:

1. Rewelacyjna oferta Rossmanna powala na kolana. Kultowe perfumy tańsze o kilkadziesiąt złotych i wiele innych niespodzianek w obecnym okresie

2. Narzeczona Artura Szpilki kusi na plaży. Odważne zdjęcie, pokazała za dużo? (FOTO)

3. Nawet nie wiemy, jak skomentować sprawę. Postulują wprowadzenie opłaty za pracę zdalną

4. Przejechał na czerwonym i uderzył w radiowóz. Uciekał pieszo

5. Popisowe wyprzedzanie zakończone katastrofą. Ten kierowca Ferrari skompromitował się na całego - Wideo

6. Skrócą podróż pociągiem z 3 godzin do 30 minut. Niewiarygodna technologia Koreańczyków, Polskę przejechałbyś w godzinę

7. Synoptycy ostrzegają. Znamy prognozę pogody na 16 dni. Do Warszawy idzie mocne ochłodzenie

Następny artykuł